Button1
Button3
Button4
Button6
Button7
Button8
Button9
Button9
Button9

    Jesteśmy  na facebooku.
                           Zaglądajcie do nas!                                                                                            

 

                                    https://www.facebook.com/szkolaszczodrkowice

 

 

   

Tu dowiecie się Państwo o zmianach w systemie edukacji !

 

kliknij tutaj: reforma edukacji

Uwaga !

Tu można sprawdzić stan zanieczyszczenia powietrza w naszej wsi i okolicy !

 

kliknij tutaj

 

  Serdecznie zapraszamy!
      Zebranie organizacyjne
  Serdecznie zapraszamy na zebranie organizacyjne, które odbędzie się 11 września (poniedziałek) o godzinie:

 

  • 16.30    3/4-latki

 

  • 17.00 klasy 0 - III

 

  • 17.30 zebranie ogólne

 

  • 18.00 klasy IV - VII

 

Ze względu na wagę omawianych na zebraniu zagadnień

obecność obowiązkowa.

 

  Wracamy do szkoły!

więcej...

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbędzie się 4 września 2017 r. (poniedziałek):

 

 

godz.8.00 - Msza Św. w Kaplicy Bożego Miłosierdzia
                    w Szczodrkowicach

 

godz. 9.00 - Spotkanie w szkole
 

      Serdecznie zapraszamy uczniów i rodziców !!!!

 

25 sierpnia 2018

Zapraszamy do teatru !!!!!

W imieniu organizatorów serdecznie zapraszam na spektakle, które będą prezentowane 3-go września w Galerii Osobliwości - Pieskowa Skała 4 -w ramach tegorocznego spotkania z teatrem. Rozpoczyna spektakl dla najmłodszych o godzinie 15.00 - opieka artystyczna Beata Paluch.
Kolejne prezentacje o godzinie 16.30 - spektakl przygotowany przez Juliusza Chrząstowskiego,i 18.00 - pokaz piosenki - krakowskie Studio Teatralne Drama - B. Paluch.

 

                         Beata Paluch-Zarycka

 

ROK SZKOLNY 2017/2018

 

                            25 lipca 2017 To bardzo smutne.....

 

Z głębokim żalem informujemy, że w dniu dzisiejszym zmarła Pani Kazimiera Przysiężniak, wieloletnia nauczycielka naszej szkoły.
Oddana szkole i uczniom, serdeczna, niezwykle pomocna
i ofiarna. Z życzliwością i troską odnosiła się do uczniów, rodziców.Traktowała swój zawód jako powołanie.Starała się, aby Jej wychowankowie osiągnęli jak najwięcej.Rzetelnie pracowała nad rozwojem ich wiedzy i umiejętności.Nie szczędziła czasu i sił, aby rozwijali się wszechstronnie
i w przyszłości wyrośli na porządnych i mądrych ludzi.
Nigdy nie zostawiła nikogo bez pomocy, zawsze ze wszystkimi dzieliła się tym,co miała. Doświadczaliśmy na co dzień Jej życzliwości,troski i ciepła.

Zaszczepiła w nas upór w dążeniu do celu oraz świadomość,że jeśli czegoś  chcemy, jesteśmy w stanie to osiągnąć.Trzeba się tylko bardzo starać.

 

Z tym przesłaniem i wyrazami wdzięczności żegnamy dzisiaj naszą Przyjaciółkę,Koleżankę,Wychowawczynię,Nauczycielkę!

Zostanie na zawsze w naszych sercach
 i naszej serdecznej pamięci !

Dołącz do nas!

Przyślij zdjęcie na adres:

 

spszczodrkowice@interia.pl

 

 

zobacz tutaj

 

 

Tworzymy wspólnie

 

Wakacyjny album wspomnień

 

Przysyłajcie zdjęcia z tych miejsc,

które odwiedziliście podczas wakacji!

 

Umieścimy je w albumie,

a po wakacjach posłuchamy Waszych opowieści

 o tych miejscach i przeżytych przygodach !!!!

 

26 czerwca 2017 Chwile piękne, uroczyste, radosne......

 

zobacz więcej

Dzisiaj piękne spotkanie w restauracji Mamma Mia - uroczysta kolacja zorganizowana dla Pani Aleksandry Dolińskiej przez współpracowników. Po prostu WOW !!!!!
O takich spotkaniach, o takich chwilach nie da się powiedzieć  słowami......one na zawsze pozostają w sercu i pamięci......

 

Oj, łezka się kręci w oku !!!!

23 czerwca 2017 Hura!!!!!!Już  wakacje!!!!!

 

 

zobacz więcej

 

 

Dzisiaj ostatni dzień w szkole. Od jutra juz upragnione wakacje!!!!! Podczas uroczystości zakończenia roku szkolnego 2016/2017 otrzymaliśmy świadectwa "z paskiem" i te bez paska, nagrody, dyplomy, wyróżnienia.....Potem jeszcze śpiewaliśmy piosenki o wakacjach. Na koniec pamiątkowe zdjęcia i ........już jesteśmy wolni!!!!

 

Dzisiaj też uroczyście pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę Panią Dyrektor Aleksandrę Dolińską. Pracowała w naszej szkole 38 lat, a kierowała nią przez ostatnie 23 lata. W dowód wdzięczności otrzymała  od rodziców, współpracowników, uczniów piękne kwiaty, upominki, serdeczne życzenia
i podziękowania.....Nawet zakręciła nam się łezka
w oku....

              kliknij tutaj: podziękowania

 

Teraz już pędzimy na wakacje! Musimy tylko pamiętać,
aby były wspaniałe, aktywne, bezpieczne!!!!

 

21 czerwca 2017 U nas zawsze jest ciekawie
zobacz więcej Chociaż już po klasyfikacji rocznej i nie ma kartkówek, sprawdzianów, w szkole wcale się nie nudzimy.Jeździmy na wycieczki,spacerujemy po okolicy, bawimy się w szkolnym ogrodzie, mamy ciekawe zajęcia. Wczoraj i dzisiaj braliśmy udział w plastycznych warsztatach prowadzonych przez Stowarzyszenie BENE TIBI. Dzięki Pani Beacie Paluch - Zaryckiej oraz absolwentce naszej szkoły Kasi mogliśmy wykazać się talentem, wykonywać różne zadania plastyczne
i jeszcze przy tym mieć dużo frajdy!!!!!

Bardzo lubimy takie zajęcia!!!

19 czerwca 2017 Klasa IV poznaje historię królewskiego Krakowa
zobacz tutaj Klasa IV wędrowała  dzisiaj śladami dziedzictwa, historii, kultury po królewskim mieście Krakowie. Przeszliśmy przez całe Stare Miasto, oglądaliśmy uliczki, kamieniczki, kościoły i inne zabytki. Najbardziej urzekł nas Trakt Królewski! Ileż tu pięknych, bezcennych zabytków, ile legend, historii, osobliwości....Wizyta na wzgórzu wawelskim to także niesamowite przeżycie!
Wrócimy tu z pewnością jeszcze nie raz!

 

19 czerwca 2017 Na krakowskim Kazimierzu
zobacz tutaj Klasa V z wychowawcą zwiedzała dzisiaj krakowski Kazimierz. Na miejsce dotarliśmy busem i tramwajami, musieliśmy samodzielnie kupić bilet, znaleźć na rozkładzie jazdy numer tramwaju i godzinę odjazdu, odczytać mapę i wiedzieć, w którą stronę pójść.W Muzeum Inżynierii Miejskiej uczestniczyliśmy
w interaktywnych zajęciach edukacyjnych: Wokół koła - dotyczyły one różnych dziedzin nauki i życia i Game start/Game over 2.0 czyli wystawie poświęconej grom komputerowym z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych. Obejrzeliśmy też wystawę Motokultura o rozwoju techniki i pojazdów, a na koniec skosztowaliśmy lodów produkowanych za pomocą ciekłego azotu, smakowały fantastycznie.
Potem spacerowaliśmy malowniczymi uliczkami Kazimierza. Odwiedziliśmy synagogę Izaaka, tradycyjny Okrąglak i tzw. pchli targ, piękną bazylikę Bożego Ciała, kościół Augustianów ze św. Ritą, a następnie Skałkę i Panteon Narodowy.
W międzyczasie zjedliśmy pizzę, lody, precle i owoce.
Zmęczeni, późnym popołudniem wróciliśmy do Szczodrkowic.
Śmiało można o nas mówić: Obieżyświaty!
13 czerwca  2017

 Uczeń w roli nauczyciela

zobacz więcej

                                 

 

Dzisiaj miały miejsce ostatnie zajęcia z cyklu Rodzinne popołudnia w szkole – innowacja pedagogiczna. Tym razem to uczniowie byli w roli nauczyciela i poprowadzili zajęcia komputerowe. Filip uczył Maćka rysować w programie Paint. Kamil pomógł założyć Krzysiowi konto pocztowe. Kacper nauczył Oskara, jak korzystać z opcji Narzędzia główne w programie Word. Zosia z Julią wykonały prezentacje w programie Power Point. Jak widać, zadania były różnorodne, dostosowane do wieku uczniów. Nasi uczniowie wspólnie przyznali, że praca nauczyciela to niełatwe zadanie.

 

 

12 czerwca 2017 

Zdobywamy kartę rowerową

zobacz więcej

                                           

Dzisiaj czwartoklasiści zdali egzamin i uzyskali Kartę rowerową. W części teoretycznej i praktycznej wykazali się znajomością budowy i bezpiecznej jazdy rowerem. Znają znaki drogowe i przepisy ruchu drogowego, wiedzą, jak poprawnie udzielić pierwszej pomocy przedlekarskiej.
Gratulujemy i życzymy bezpiecznej jazdy!!!
Pamiętajcie o zakładaniu kasków!

 

 

8 czerwca 2017 Zwykłe - niezwykłe lekcje w kl. II
zobacz więcej Dzisiaj dzień pełen eksperymentów! To dopiero się działo.......Każdy z nas mógł poczuć się jak czarodziej- czyli wykonywaliśmy różne doświadczenia, poznawaliśmy właściwości różnych substancji, uczyliśmy się, na czym polegają różne procesy w przyrodzie i w życiu.  Wiele tych umiejętności  przyda nam się w przyszłości, niektóre nawet w kuchni!
Wiedzy i umiejętności nigdy dość!

 

Uwielbiamy takie lekcje.......

2,3,4 maja 2017  Dni Skały 2017 Nasza obecność na Dni Skały

zobacz więcej

 
Tradycyjnie nasza szkoła  wzięła udział w dorocznych Dniach Skały. Uczestniczyliśmy w Biegu bł. Salomei, potem w Turnieju Piłkarskim, ale najwięcej radości sprawił nam przemarsz
w Historycznej Paradzie Mieszkańców, która odbyła się z okazji 750 - lecia lokacji miasta. Byliśmy grupą krakowskich żaków, którzy przecież z pewnością pochodzili także i z naszej okolicy.

Było wspaniale, uroczyście i radośnie!!!!

 

31 maja 2017 Z wizytą w prastarym Krakowie

zobacz więcej

Najmłodsi i trochę starsi wędrowali dzisiaj po naszym pięknym Krakowie. Czegóż oni nie widzieli podczas spaceru po Starym Mieście.....A wędrówka szlakami historii, tradycji i sztuki zaprowadziła ich aż na Wawel! Tam podziwiali nawet Dzwon Zygmunta !!!!

Na koniec - obowiązkowa wizyta u smoka wawelskiego. Choć ten zieje ogniem, naszym dzieciakom wcale nie był straszny!!!

 

1 czerwca 2017 To już kolejne "Spotkanie z Mistrzem"

zobacz więcej

Dzisiaj w szkole na sportowo, więc nie mogło zabraknąć ciekawego "Spotkania z Mistrzem". Tym razem o swojej pasji, wyczynach i treningach opowiedziała nam Pani Beata Pepera, mistrzyni judo, wielokrotna reprezentantka Polski w tej dyscyplinie. Przybliżyła nam zasady tego sportu, zachęcała do treningów, gdyż rozwijają one nie tylko sprawność fizyczną,ale także koncentrację i precyzję. Obejrzeliśmy zdjęcia, wycinki
z gazet, medale i trofea zdobyte w Mistrzostwach Polski
i Europy. Na koniec pamiątkowe zdjęcia i oczywiście nauka ciekawych chwytów,choć te umieją już uczniowie, którzy uczestniczą w odbywających się w naszej szkole zajęciach pozalekcyjnych właśnie w judo.
1 czerwca 2017 Dzień Dziecka na sportowo !

zobacz więcej

 

Dzisiaj w naszej szkole „Dzień Dziecka na Sportowo”.
Przyszliśmy do szkoły bez podręczników,ubrani na sportowo. Rozegraliśmy mecze, konkursy, rywalizowaliśmy  w wielu grach
i zabawach.

W naszym pięknym ogrodzie szkolnym zjedliśmy wspólnie śniadanie oraz poczęstunek, który przygotowali dla nas nasi rodzice.

Pogoda była wspaniała, mogliśmy wreszcie pobawić się
i pobiegać na prawdziwym, dużym boisku sportowym - najpiękniejszym prezencie, jaki mogliśmy dostać od rodziców
i to w dodatku wykonanym przez nich własnoręcznie,
z ogromnym wysiłkiem, nakładem czasu, potu i pracy !

 

 

Szanowni Państwo!


Z całego serca dziękujemy


Wszystkim
Sponsorom

 

za wsparcie

 

XXI Rodzinnego Pikniku
 z okazji Dnia Patrona naszej szkoły.

 

Cieszymy się, że okazali nam Państwo
 serdeczność i  hojność.

 

Prosimy o przyjęcie wyrazów
naszej wdzięczności.

 

 

Społeczność Szkoły Podstawowej

im. Jana Brzechwy
w Szczodrkowicach

 

28 maja 2017 Hura !!! Już jest !!! Doczekaliśmy się !!!

zobacz więcej

To był właśnie ten moment! Pierwszy gwizdek, pierwsze kopnięcie piłki na nowym boisku szkolnym! Nasi wspaniali rodzice pracowali przez wiele, wiele dni, abyśmy wreszcie mieli swój teren sportowy przy szkole! Dzisiaj, właśnie dzisiaj, podczas pikniku mogliśmy wreszcie rozegrać prawdziwy mecz na prawdziwym boisku! Jest duże, wspaniałe, profesjonalne!

Bardzo, bardzo gorąco dziękujemy wszystkim, którzy

przyczynili się do jego powstania.

28 maja 2017 To już po raz dwudziesty pierwszy !!!!

zobacz tutaj

 

zobacz więcej

 

plakat - zobacz tutaj!  

 

Dzisiaj u nas miało miejsce niezwykłe wydarzenie! Odbył się

XXI PIKNIK RODZINNY Z OKAZJI DNIA PATRONA I DNIA DZIECKA pod hasłem : Szkolna rodzinka. pl. Motyw rodzinny przejawiał się we wszystkich występach uczniów. Największy aplauz zyskali uczniowie klasy VI w scence: "Wesołe jest życie staruszka". Było radośnie, śmiesznie.

Jak co roku i tym razem nie zabrakło atrakcji-dmuchane zamki, zjeżdżalnie, trampoliny, turniej rodzin, zespół muzyczny,
a ponadto serwowano przysmaki z grilla, wypieki, lody, gofry, hot-dogi, inne pyszności oraz tradycyjny PRZYSMAK  PANA KLEKSA.

Podczas pikniku mogliśmy otrzymać sadzonki drzew i krzewów
w ramach
akcji UMiG Skała  „WYMIEŃ  BUTELKI  NA  SADZONKI" oraz, w ramach akcji:KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO", dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy
od przedstawicieli Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.
Nie zabrakło tradycyjnego jus stoiska ” KUP PAN CEGŁĘ ! -
 
w puli było aż 300 atrakcyjnych „cegiełek”. Podczas licytacji zaś trwała zacięta walka m. in. o piłkę z autografem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka, fartuch Master Chefa z autografami jurorów, w tym Magdy Gessler, a przede wszystkim
o "podniebną przejażdżkę" samolotem.

Gości było mnóstwo, pogoda dopisała, więc kolejny piknik udał się wspaniale!!!!!

Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy pracowali przy organizacji pikniku ! Szczególnie serdecznie dziękujemy także sponsorom, którzy wsparli naszą szkołę rzeczowo i finansowo !

 

26 maja 2017 Uczymy się żyć ekologicznie!
zobacz więcej Dzisiaj w ramach edukacji ekologicznej obejrzeliśmy przedstawienie pt. "Smog Wawelski". W niedzielę będziemy wymieniali plastikowe butelki na sadzonki ! Chcemy żyć
w czystym świecie i uczymy się, jak postępować, aby tak było. Uczymy tego także nasze rodziny, bliskich! Wszyscy musimy postępować ekologicznie!!!!
26 maja Dzień Matki My kochamy nasze Mamy...
....i dzisiaj składamy Im najlepsze życzenia z okazji Dnia Matki. Kochamy bardzo nasze Mamy i jesteśmy Im bardzo wdzięczni za wszystko !!!!
25 maja 2017 Dzisiaj u nas rodzinne sadzenie drzewek wokół szkoły !

zobacz więcej

To był piękny dzień ! To był piękny widok ! Gromadki rodziców, dzieci, nawet dziadków, podążały do szkolnego ogrodu, aby posadzić rodzinne drzewko ! Każde dorodne, opisane, będzie rosło razem z dziećmi i stanowiło wspaniałą pamiątkę na lata !!!!
No i oczywiście pamiątkowe fotografie, a także wpis do kroniki szkolnej!

Serdecznie dziękujemy wszystkim !!!!!

 

25 maja 2017 Już coraz bliżej meczu otwarcia!!!

zobacz więcej
Nasi ojcowie pracowali dzisiaj w pocie czoła i montowali nowe bramki na nowym boisku! Już nie możemy się doczekać meczu otwarcia! Już chcielibyśmy strzelać gole, biegać, poczuć wreszcie tę przestrzeń i ogromną radość! Jest pięknie!
24 maja 2015 Już jutro......
...sadzimy rodzinnie drzewka i krzewy wokół szkoły !
Zapraszamy wszystkich chętnych w najbliższy czwartek,
25 maja w godz.15.00 - 19.00!

 

Posadź drzewko ! Zostaw swój ślad !

 
22,23 maja 2017 Nasi rodzice są wspaniali

zobacz tutaj
Sami wzięli sprawy w swoje ręce i nie odpuszczają! Już kolejny dzień pracują przy budowie terenu sportowo - rekreacyjnego przy naszej szkole. Otoczenie szkoły zmienia się z dnia na dzień. Wiele trudu trzeba było włożyć, aby nasz ogród szkolny wyglądał tak pięknie. Już wkrótce będziemy mogli korzystać z dużego boiska, a mniejsze, jak widać, również będzie wspaniałe. Nie mamy sali gimnastycznej i to, że będziemy mieli boiska z prawdziwego zdarzenia,  bardzo nam się podoba! To kolejny dowód na to, że tak naprawdę, wszystko zależy od ludzi! Jeszcze raz potwierdza się powiedzenie: "Chcieć to móc! "Nasi rodzice są tego najlepszym przykładem!

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przychodzą i pracują!Zachęcamy innych, aby włączyli się i pomogli!

Razem można więcej!

23 maja 2017 Nasze EKO - OKO ma prośbę

kliknij tutaj:


http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,1342.html

 

"Kochani! Pomóżcie, by dzieci już od najmłodszych lat mogły zrozumieć, jak ważna jest otaczająca nas przyroda. 
Głosując na naszą inicjatywę przyczynicie się do zorganizowania wielu zajęć i wycieczek ekologicznych oraz stworzenia pracowni przyrodniczej, w której uczniowie będą mogli odkrywać tajemnice: wody, gleby i powietrza.
Swój głos można oddać w terminie od 22 maja do 11 czerwca na stronie:

http://todlamniewazne.pl/inicjatywa,1342.html

 

Liczymy na Was i już dziś DZIĘKUJEMY" 

17 maja 2017 Brawo Julio, brawo Piotrusiu!
  Julia z klasy III uzyskała 110,67 pkt. (86,46% oraz  nagrodę,a Piotruś z klasy II zdobył 60,00 (83,33%) - wyróżnienie w X Edycji Konkursu Nauk Przyrodniczych Świetlik 2017 !

 

Gratulujemy!!!!  Brawo!!!!!

16 maja 2017 Rodzinne popołudnia w szkole - Warsztaty artystyczne starszych uczniów
zobacz więcej Dzisiaj uczniowie klas starszych uczestniczyli w - warsztatach artystycznych -hand made .Temat warsztatów: Rękodzieło -
Co i jak możemy wykonać oryginalnie, własnoręcznie, artystycznie. Prace uczniów -
pachnące mydełka, biżuteria,
ramki ozdobne na pamiątkowe zdjęcia zostaną zaprezentowane przez uczniów na kiermaszu podczas XXI Pikniku Rodzinnego. Już dzisiaj zapraszamy do naszego stoiska!!!!
16 maja 2016 Warsztaty artystyczne młodszych
zobacz więcej W szkole uczymy się bardzo wielu rzeczy - to sprawa oczywista. Są jednak takie zajęcia, które sprawiają nam ogromną radość i które lubimy najbardziej! Właśnie dzisiaj każdy mógł objawić swój talent artystyczny podczas warsztatów plastycznych ! Malowaliśmy na papierze, płótnie, szkle, na czym kto chciał - według upodobań i pomysłów. Efekty naszej pracy będzie można podziwiać na wystawie, a rodzicom pewnie spodobają się najbardziej !

W każdym z nas drzemie talent, trzeba tylko chcieć go wykorzystać !!!  Warto! Satysfakcja murowana!

15 maja 2017 Najmłodsi wędrują po świecie
zobacz więcej Dzisiaj najmłodsi gościli w Teatrze Groteska", gdzie obejrzeli spektakl pt. "Kot w butach", a potem trafili do najsłodszego miejsca w Krakowie - Fabryki Cukierków ! Własnoręcznie wykonywali lizaki, cukierki, różne słodycze! Ależ była frajda!
15 maja 2017 Brawo Nasi!
  Gratulujemy serdecznie Zuzi, Piotrusiowi oraz Rafałkowi - uczniom klasy II, którzy zdobyli wyróżnienia w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym "Kangur 2017".Jesteśmy z was dumni !Brawo!!!!!
10 maja 2017 A moja mama jest .....Z wizytą u policjantów

zobacz więcej
Najmłodsi i ciut starsi gościli dzisiaj u "prawdziwych" policjantów. Ależ to było przeżycie! Na własne oczy obejrzeli sprzęt, wyposażenie i ubranie  policjantów, posłuchali wielu informacji o pracy, służbie, akcjach i działaniach prewencyjnych. Potem była przymiarka ubrań, wyposażenia
i oczywiście pamiątkowe fotografie!!!

Lubimy takie zajęcia!!

6 maja 2016 Rodzice pracują niestrudzenie i budują drugie boisko!!!!
zobacz więcej Ledwo tylko pogoda na chwilę okazała się łaskawsza, nasi rodzice (jak widać, także uczniowie!) przystąpili do dalszych prac przy budowie terenu sportowo - rekreacyjnego obok szkoły. Dzisiaj trwały prace nad usuwaniem kamieni z mniejszego boiska i porządkowaniem trawnika na większym.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas wspierają i swoją pomocą dokładają kolejną cegiełkę do naszego "wielkiego dzieła"!!!
5 maja 2017 Warsztaty muzealne w Pieskowej Skale
zobacz więcej Edukacji nigdy dość! Zwłaszcza takiej, która rozwija naszą wiedzę z różnych dziedzin. Tak było wczoraj i dzisiaj, kiedy uczestniczyliśmy w warsztatach muzealnych na Zamku w Pieskowej Skale. Z ogromną przyjemnością odwiedzamy tę perełkę polskiej historii, kultury i architektury. Ileż tam pięknych śladów naszej przeszłości! Cieszymy się, że w naszej okolicy możemy podziwiać takie piękno!!!!!
27 kwietnia 2017 Majowe świętowanie w naszej szkole....
zobacz więcej ....to kolejna szkolna tradycja! Spotykamy się odświętnie ubrani, recytujemy wiersze, śpiewamy piosenki, cieszymy sie wspólnie i jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami. Każdy z nas wie, dlaczego obchodzimy majowe święta. Rozmawiamy o historii,naszych przodkach,a także o powinnościach każdego z nas jako Polaka.

 

25 kwietnia 2017 Edukacja kulturalna i medialna to dla nas priorytet !
zobacz więcej

Kulturalny człowiek - na takie miano chcemy zasłużyć, ponieważ wiemy, jak ważna i cenna jest taka opinia o każdym z nas. Uczymy się więc coraz więcej, m. in. także właściwych zachowań zarówno na co dzień jak i w różnych miejscach i sytuacjach. Każda wycieczka, spotkanie, uroczystość pozwala nabrać nowych doświadczeń. Tak było i dzisiaj. Uczestniczyliśmy w interaktywnym spektaklu teatralnym, co dało nam niesamowite przeżycie. Zgodnie z porzekadłem: "Podróże kształcą" każdy z nas zdobył dziś kolejną "cegiełkę" do własnego rozwoju. Ważne, gdyż powoli i nieuchronnie kroczymy ku dorosłości, a tam człowiek kulturalny wszędzie się zmieści, od niekulturalnego zaś wszyscy uciekają.
Pamiętajmy o tym!!!

20 kwietnia 2017 Uwaga Rodzice!!!!!
  Informujemy, że zakończyliśmy I etap rekrutacji dzieci do oddziałów przedszkolnych oraz do klasy I. Lista dzieci zakwalifikowanych do przyjęcia i nieprzyjętych znajduje się na tablicy ogłoszeniowej w szkole.
Informujemy ponadto, iż dysponujemy jeszcze miejscami wolnymi w oddziale przedszkolnym dla 5- i 6-latków oraz do klasy I.
   Życzymy Państwu Radosnej Wielkanocy!

12 kwietnia 2017

Wielkanoc w naszej szkole

zobacz więcej

Szkoła, choć głównie tak sie kojarzy, nie jest jedynie miejscem pracy, nauki. W szkole przeżywamy również wiele pięknych, uroczystych wydarzeń, chwil, spotkań. Tak było i dzisiaj.
Od rana wszyscy odświętni, uśmiechnięci, wszędzie kolorowo
od stroików, pisanek, zajączków, dekoracji. A na stolikach - zamiast książek i zeszytów -same pyszności! Tak właśnie obchodzimy w naszej szkole Wielkanoc. Spotykamy sie przy świątecznie przystrojonych stołach, wspólnie spożywamy śniadanie wielkanocne, składamy sobie życzenia. To piękna i bardzo radosna szkolna tradycja !

12 kwietnia 2017 Nasze prace zostały nagrodzone
W konkursie na najpiękniejsze kartki i ozdoby wielkanocne zorganizowanym przez Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji
w Skale nasi uczniowie zdobyli nagrody i wyróżnienia.
Serdecznie im gratulujemy!
11 kwietnia 2017 Hobby naszych uczniów: Wiktoria z kl. III

zobacz więcej

Prezentujemy dzisiaj hobby Wiktorii, uczennicy kl. III. To nasza czołowa czirliderka!
Tej dyscyplinie poświęca swój wolny czas. Bierze udział
w zawodach i pokazach, ćwiczy, tańczy, wykonuje mrożące krew w żyłach akrobacje i mówi, że ...to uwielbia! Brawo, Wiktorio!

 

 

 

Zachęcamy wszystkich do dzielenia sie z nami swoją pasją.

Chętnie o tym napiszemy. Zdjęcia/filmy mile widziane!!!!

10 kwietnia 2017 Kolejne popołudnie w szkole .....
zobacz więcej Nasza szkoła "żyje" popołudniami i po lekcjach wcale nie jest
w niej pusto.Spotykają się tutaj rodzice,nauczyciele, mieszkańcy. Tym razem podczas warsztatów prowadzonych przez Panią Julię rodzice wykonywali rzeźby z gliny, a mamy uczniów klasy III (i nie tylko) wykonywały konkursową palmę wielkanocną ! Ileż to zabawy, radości i satysfakcji, kiedy spod rąk wychodzą takie arcydzieła !!!!! Zapraszamy na kolejne warsztaty!
10 kwietnia 2017 Praca Helenki najlepsza!
 

W konkursie: "Profesjonalni, sprawni, pomocni" -ogłoszonym przez Starostwo Powiatowe z okazji 25 -lecia Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie członkom jury najbardziej spodobała się  praca Helenki z kl. IV, której przyznano I miejsce.
Brawo, Helenko, gratulujemy i jesteśmy z Ciebie dumni!!

10 kwietnia 2017 Nasza palma wygrała !

zobacz więcej

Palma wielkanocna naszej szkoły była najpiękniejsza i najdłuższa!! W Konkursie Palm Wielkanocnych zorganizowanym już po raz kolejny w Kościele Parafialnym w Smardzowicach zwyciężyła nasza palma. Zdobyliśmy ex aequo I miejsce wraz ze Szkołą Podstawową ze Smardzowic! Nasze palmy zawsze się podobają!!!!Dziękujemy mamom za wysiłek!
10 kwietnia 2017 W Pacanowie kozy kują.....

zobacz więcej

...a my pojechaliśmy to sprawdzić. Młodsi uczniowie naszej szkoły odbyli dzisiaj ciekawą wycieczkę do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie. Przeżyli moc atrakcji, wiele zabawy i niezwykłych doznań podczas eksperymentów prawie graniczących z magią! Teraz już doskonale wiemy, dlaczego warto odwiedzić to miejsce!
29 marca 2019 Dołącz do nas......
Przystępujemy do wiosennego sadzenia drzew i krzewów wokół szkoły. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do wspólnej akcji!!!!

kliknij tutaj: bliższe informacje

28 marca 2017 Każdy mógł pokazać swój talent.......

zobacz więcej

...w kolejnych konkursach artystycznych ! Pod okiem Pani
M. Gugulskiej wykonywaliśmy prace konkursowe:

 

1."Profesjonalni, sprawni, pomocni" - z okazji 25 - lecia

Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie.

 

          Liczba prac konkursowych była imponująca!!!!

 

2.Odkrywamy zabytki Małopolski" - D K "Wola" w Krakowie

 

Prace konkursowe ukazywały zabytki naszej okolicy: dwory,

pałace, kapliczki przydrożne, pomniki przyrody.

 

3."Mgłą i mrozem malowane"- konkurs fotograficzny CKSiR
 

w Skale.

 

Uczniowie wykonywali folder zdjęć o tematyce: Zima. Wyłonili

najlepsze zdjęcia i te wysłaliśmy na konkurs.

 

Teraz czekamy na wyniki! Mamy nadzieję, że nasze prace spotkają się z przychylnym okiem jurorów.

                           27 marca 2017 Spotkanie z Mistrzem - odsłona druga
zobacz więcej

 i posłuchaj

Dzisiaj nasz gość - Pani Sylwia Pasińska - Skowron, mistrzyni Polski i Europy (co wspaniałe- mieszkanka naszej wsi!!!!) przybliżyła nam swoja pasję - nordic walking. Opowiedziała
o zauroczeniu tą dyscyplina sportu, o tym, jak z amatorki stała się profesjonalistką, jakie sukcesy odnosi na arenie Polski, Europy i świata. Obejrzeliśmy zdobyte przez nią  puchary, medale, dyplomy. Nauczyła nas, jak poprawnie i z korzyścią dla zdrowia spacerować z kijami, jakie to piękne przeżycie, móc pokonywać kolejne kilometry i łamać kolejne bariery.

Serdecznie dziękujemy Pani Sylwii za spotkanie!

A potem, oczywiście, odbyliśmy ćwiczenia praktyczne w terenie!

Bardzo lubimy spacerować po naszej pięknej okolicy!

Naprzód!!!! 

                           21 marca 2017 "A wiosna przyszła pieszo....."

zobacz więcej

Z ogromną radością powitaliśmy dzisiaj wiosnę! Nareszcie przyszła........Już nie mogliśmy się doczekać......Wiosenne spotkanie, które przygotowali najmłodsi, upłynęło pod znakiem wierszy i piosenek o wiośnie, a potem był spacer i ,oczywiście, pożegnanie z marzanną !
                          21 marca 2017 Znowu uczymy sie pływać

zobacz więcej

Ruszyła kolejna edycja programu "Już pływam", dzięki któremu uczniowie naszej szkoły doskonalą swoje umiejętności na pływalni w Miechowie. Program współfinansowany jest przez Marszałka Województwa Małopolskiego, Burmistrza Miasta i Gminy Skała. Część kosztów pokrywają także rodzice. Cieszymy się, że możemy brać udział w tych lubianych przez nas zajęciach. To wspaniały trening przed wakacjami!!!! 
                         21 marca 2017 Kochasz dzieci - nie pal śmieci!

zobacz więcej

Takie hasło jest  najczęściej powtarzane przez wszystkie dzieci
z Gminy Skała. Tak było  i tym razem. Uczestniczyliśmy dzisiaj w happeningu ekologicznym na Rynku w Skale. Było kolorowo, wesoło, radośnie. Głośno krzyczeliśmy manifestując, że palenie śmieci zabija.
O dobra atmosferę zadbali członkowie Fundacji "Nasza Ziemia",z którą współpracujemy od lat pisząc np. Listy do Ziemi.
Warto być EKO!
                          17 marca 2017 kolejne "Rodzinne popołudnia w szkole" za nami....

                           zobacz więcej

Tym razem uczyliśmy się szyć. Pod czujnym okiem pani Kornelii wykonywaliśmy wiosenne ptaszki. Własnoręcznie wykonane i pomysłowo ozdobione będą wspaniałą dekoracją wielkanocnego stołu.
Niebawem znów się spotkamy. Tematykę następnego "Popołudnia.." znajdziecie na plakacie. Zapraszamy wszystkich chętnych!

 

                           16 marca 2017 Dzisiaj rozgrzewaliśmy nasze mózgi do czerwoności!

zobacz więcej

Rozwiązywaliśmy zadania w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur" w trzech kategoriach wiekowych.
Liczyli młodsi, liczyli starsi, mamy nadzieję, że liczyli dobrze! Trzymaliśmy za nich kciuki, a tera czekamy na wyniki!
Chyba nie dadzą plamy......
14 marca 2017 Konkursowe zmagania
  Dzisiaj uczniowie klas II - VI zmagali się z niełatwymi zadaniami Ogólnopolskiego Konkursu Przyrodniczego "Świetlik". Eksperymenty, doświadczenia, hodowle dostarczyły nam mnóstwo wiedzy i umiejętności. Mamy nadzieję, że sukces należy do nas!

            8 marca 2017 Międzynarodowy Dzień Kobiet

Dziewczynkom, dziewczynom, kobietom.......

zobacz więcej

.....składamy dziś wyrazy szacunku !
Tradycyjnie i w naszej szkole świętujemy ten radosny dzień.
Były życzenia, słodkości, kwiaty, a potem niezła beczka śmiechu ! Teatrzyk szkolny przedstawił humorystyczne scenki
z "cała prawdą o kobietach".........Ależ było zabawnie !

 

 

Wszystkiego najlepszego, kochane Kobiety!

                              7 marca 2017 Wesprzyjmy pożyteczną inicjatywę!

Każdy, kto będzie chciał poprzeć naszą inicjatywę, może oddać głos na projekt  - DOBRY MOMENT -                       08.03.2017 - 04.04.2017 w sklepach Tesco:

Kraków, ul. Dobrego Pasterza 67
Kraków, ul. Wybickiego 10
Zabierzów, ul. Leśna 2a
Kraków, Os. Teatralne 10

„Mieszkamy w niewielkiej miejscowości, jemy, śpimy, chodzimy
do szkoły, do pracy, kochamy się i nie lubimy, przeważnie się nie znamy i nic dla siebie nie robimy. Chcemy coś zmienić. Zintegrujemy się,aby wesprzeć organizacje prowadzące działania na rzecz walki z chorobą nowotworową. Przygotujemy przedstawienie i zachęcimy wszystkich do wsparcia naszej inicjatywy.
 To nie jest trudne, wystarczy jeden DOBRY MOMENT !

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z projektem Stowarzyszenia Bene Tibi - DOBRY MOMENT -,które od trzech lat realizuje projekty na rzecz małych i większych społeczności.
Autorką projektu jest Pani Beata Paluch - Zarycka, aktorka, artystka, przyjaciel naszej szkoły, mieszkanka naszej wsi.

 

Zobacz więcej: informacja
               

              www.benetibi.pl                              

24 lutego 2017

Kochanym Babciom i Dziadkom.......
zobacz więcej Choć z lekkim poślizgiem, ale za to z całego serca składaliśmy dzisiaj naszym kochanym Babciom i Dziadkom najlepsze życzenia! Były piosenki, wiersze, tańce, a potem wspólna herbatka i słodkości !
Bardzo ich kochamy! Są najwspanialsi na świecie!
23 lutego 2017 Karnawałowy bal kapeluszowy

zobacz więcej

                  

Nauką charlestona  rozpoczęliśmy pierwsze spotkanie z cyklu „Rodzinne popołudnia w szkole” w ramach innowacji pedagogicznej. Charleston to amerykański taniec towarzyski nazwany od miasta w Południowej Karolinie. Naszą instruktorką była p. Julia, mama Antka z kl. I, która wycisnęła z nas tzw. siódme poty. Początki bywają trudne, jednak nie zniechęciliśmy się i przez 2 godz. „wyginaliśmy śmiało ciało”. Każdy z nas miał na głowie coś fantazyjnego, jednym usiadł motyl, inni nosili kapeluszowe fiku – miku.

Kolejne spotkania już w marcu, tematyki spotkań szukajcie na plakatach.

Fajnie móc zostać w szkole na caaaały dzień!

 

23 lutego 2017 Powiedział nam Bartek, że dziś tłusty czwartek......
......więc do drugiego śniadania wszyscy zajadamy się pączkami ! Góra pączków - palce lizać !
20 lutego 2017       Spotkanie z autorem programu BALTIE

zobacz więcej

Posługiwanie się telefonami komórkowymi, tabletami, tworzenie
i korzystanie z multimediów to już normalność. Coraz młodsi uczniowie zaczynają naukę kodowania i programowania. Filip
z kl. VI pod opieką nauczyciela uczestniczył  w seminarium "Uczeń i nauczyciel w świecie programowania" , które prowadził
pochodzący z Czech p. Bohumír Soukup, autor programu Baltie.
W praktyczny sposób pokazał nam jak nauczyć się programowania. W myśl zasady: "Kto pyta, nie błądzi" podpowiedział nam, że można osiągnąć sukces i nauczyć innych, jeśli tylko chcemy. Programowanie, to rozwiązywanie problemów, czyli twórcze, kreatywne myślenie.

A więc, do dzieła, rusz głową !!!

 

17 lutego 2017 Coraz więcej wiemy, coraz więcej potrafimy!
zobacz tutaj

Dwie filiżanki kakao dziennie wspomagają pamięć - wynika
z badań, o których pisze BBC. Postanowiliśmy to sprawdzić. Szóstoklasiści poznali dzisiaj smak prawdziwego kakao. Przygotowali je samodzielnie! Kubek kakao smakował wybornie!

Teraz nie tylko wiemy, gdzie rośnie, jak wygląda, do czego jest wykorzystywane i jak trafia do naszych domów, ale także, że jest bardzo zdrowe.

Pij kakao dwa razy dziennie ! Będziesz wszystko i o wszystkim pamiętać!

14 lutego 2017 Walentynki 2017
 

Pamiętajcie!
W tym dniu mówimy sobie tylko same miłe słowa!

A Ty? Napisałaś/eś już swoją walentynkę dla bliskiej Ci osoby: Mamy, Taty, Siostry, Brata, Babci, Dziadka, Koleżanki, Kolegi...

Koniecznie dołącz serduszko !!!!!!

26 stycznia 2017 Ostrożności nigdy dość !
 

Szanowni Rodzice!


W związku z pojawiającymi się informacjami na temat zagrożenia dzieci poruszających się po drogach zwracamy się do rodziców / opiekunów o:

· wzmożenie  nadzoru nad dziećmi ( nie tylko swoimi),

· stosowną rozmowę z dziećmi na temat zachowania się
w sytuacji nagabywania,

· reagowanie na wszelkie podejrzane sytuacje,

· natychmiastowe powiadamianie policji i szkoły
o ewentualnych incydentach.

 

 

Szanowni Państwo!

Wspomóż naszą szkołę!
Pomóż stworzyć naszym dzieciom
dobre warunki do nauki i zabawy !!!!

Apelujemy do  rodziców, mieszkańców naszej wsi, wszystkich darczyńców, którzy zechcą  nas wesprzeć


 o przekazanie  1 % podatku za rok 2016

 

dla  Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szczodrkowicach
 ” Razem można więcej ”.

 

Gromadzone fundusze pragniemy wykorzystać na  rozwój naszej szkoły. Pragniemy ją rozbudować, dobudować  potrzebne sale lekcyjne, szatnię, świetlicę oraz salę gimnastyczną. Pragniemy, aby nasi uczniowie mieli równe szanse z innymi, aby warunki, w jakich się uczą i bawią, były godne, nowoczesne na miarę potrzeb, na miarę XXI wieku.

Z pozyskanych funduszy pragniemy również dokończyć prace przy budowie terenu rekreacyjno - sportowego ( dwóch boisk) oraz wyposażyć go w odpowiedni sprzęt i urządzenia.

Nie mamy jeszcze własnego Numeru KRS, dlatego też korzystamy z konta

           Stowarzyszenia TZ Szczodrkowice.

 

KRS  0000110034

dopisek: Cel szczegółowy:

Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy
 w Szczodrkowicach

 

Serdecznie zapraszamy również do członkowstwa
 w naszym Stowarzyszeniu.

26 stycznia 2017 Gościmy Babcie i Dziadków
zobacz więcej

Dzisiaj  oddział sześciolatków odwiedziły nasze Babcie i nasi Dziadkowie. Były wiersze i piosenki z okazji ich niedawnego święta, piękne, kolorowe laurki, a przede wszystkim moc serduszek, buziaków i słodkości!

To wszystko dlatego, że są najwspanialsi na świecie i bardzo ich kochamy !!

                        25 stycznia 2017

W kolebce kultury - Krakowie

 

zobacz więcej

Uczniowie młodsi wybrali się dzisiaj na wycieczkę do Krakowa. Było pięknie ! Najpierw obejrzeli wystawę szopek krakowskich, które, jak co roku, zdobią wnętrza Muzeum Narodowego
w Krzysztoforach, a potem prawdziwa uczta kulturalna !
W najpiękniejszym polskim Teatrze im. J. Słowackiego zasiedli
w lożach i obejrzeli spektakl "Czarnoksiężnik z Krainy Oz". Oglądali także kulisy teatru, podziwiali słynną kurtynę, przyglądali się przepięknemu foyer w budynku teatru.

 

Będzie o czym opowiadać, będzie co wspominać!

23 stycznia 2017 Apel o pomoc
  Zdarzają się w życiu takie momenty, że  stajemy w obliczu czyjegoś nieszczęścia. Wtedy naturalnym odruchem jest chęć pomocy. O taką pomoc apelujemy do wszystkich.

 

kliknij tutaj: pismo

 

 

Bliższe informacje w szkole, tel.12 389 10 84

17 stycznia 2017 Klasy IV-VI z wizytą w teatrze

 

zobacz więcej

Dzisiaj byliśmy w teatrze GROTESKA w Krakowie. Obejrzeliśmy spektakl oparty na motywach powieści Marka Twaina "Przygody Tomka Sawyera" Barwne, zabawne, "słowno -śpiewno - taneczne" widowisko spodobało nam sie bardzo. Obawialiśmy się, że będą nudy, a tu tymczasem miłe zaskoczenie !
Z przyjemnością obejrzeliśmy ten spektakl. Wielu z nas odnalazło w postaci Tomka swoje cechy......Spodobała nam się scenografia i "całkiem spoko" choreografia.

Było na co popatrzeć!

15 stycznia 2017 U nas karnawałowo.........
zobacz więcej

Dzisiaj w naszej szkole odbyło się doroczne spotkanie karnawałowe, zwane potocznie "choinką". Jak nakazuje szkolna tradycja zaprosiliśmy wszystkich; rodziców, dziadków, mieszkańców wsi i okolicy. Nie zabrakło również znamienitych gości: Pana Burmistrza, Księży z naszej Parafii oraz Pana Radnego. Najpierw były popisy aktorskie, wśród których wiersze, piosenki i moc  serdecznych życzeń dla babć i dziadków z okazji zbliżającego się ich święta.
Potem wspólne kolędowanie i wspaniałe zabawy karnawałowych przebierańców. No i poczęstunek od mam - jak zwykle - pyyyyyszny !!!!!

Ale się działo !!!!!!!! Mamy nadzieję, że to nie był ostatni bal karnawałowy .......

 

13 stycznia 2017   Klasy IV-VI i ich Noc Biologów UJ
zobacz więcej

                                

 

Latać każdy może czyli akcja Karmnik, Motyle rajskie – najpiękniejsze owady świata, Student w tropikach, Co pełza w wodzie, co pełza w lesie?  Ptasie radio, Życie grzyba, Kolory u owadów, Życie w glebie i w wodzie… tego wszystkiego mogliśmy dzisiaj doświadczać, oglądać i podziwiać na terenie Kampusu UJ w budynkach Instytutu Zoologii, Instytutu Nauk o Środowisku oraz w Centrum Edukacji Przyrodniczej. Wystawy, prezentacje, wykłady, zajęcia praktyczne, warsztaty, zajęcia terenowe i pokazy laboratoryjne dostarczyły nam mnóstwo wiedzy z zakresu biologii, genetyki, biochemii czy ekologii. Niektórzy już zadeklarowali, że z pewnością powrócą na Kampus jako studenci UJ.

  Biologia to ciekawa nauka!!!!

12 stycznia 2017

Aromatyczne warsztaty

zobacz więcej

 

Co to za zapach? To pachnie miodem, ponieważ w szkole odbyły się dzisiaj warsztaty, na których przedszkolaki, własnoręcznie, robiły świece z pszczelego wosku. Każde dziecko dowiedziało się, jak w dawnych czasach, wtedy, kiedy nie było elektryczności, nasi przodkowie oświetlali swoje domostwa po zmroku.Z czego pozyskiwano wosk i jak przebiegał proces wyrabiania świec.
Teraz już wiemy, dlaczego pszczoła jest takim pożytecznym stworzeniem!

3 stycznia 2017 Spotkanie z Mistrzem -Anna i Maria Wierzbowskie, wioślarki

 

zobacz tutaj

Dzisiaj, w ramach cyklu: Spotkanie z Mistrzem gościliśmy
w naszej szkole wspaniałe polskie wioślarki, mistrzynie Polski, uczestniczki Letnich Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro
w 2016 roku, Annę i Marię Wierzbowskie, które, kiedy nie startują i nie trenują (choć to zdarza się bardzo rzadko) mieszkają w pobliskich Maszycach.

Podczas spotkania niezwykle ciekawie opowiadały o swojej pasji, treningach, sukcesach, medalach. Mogliśmy obejrzeć zdjęcia, filmy, a także dotknąć prawdziwych medali, które uzyskały
w wielu mistrzostwach Polski, Europy, świata. Cierpliwie odpowiadały także na nasze pytania, a na koniec rozdały nam swoje autografy.

Po dzisiejszym spotkaniu z pewnością powiększył się ich fanklub, gdyż nie tylko je podziwiamy, ale także trzymamy za nie mocno kciuki i życzymy samych sukcesów!

Dziękujemy za piękne spotkanie!

Jeszcze raz mogliśmy się przekonać: "Ćwiczenie czyni Mistrza"!

2 stycznia 2017 Z Nowym Rokiem i nowymi pomysłami- "Razem można więcej"
zobacz więcej

Dzisiaj grupa założycielska złożona z rodziców powołała do życia Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Szczodrkowicach "Razem można więcej". Prezesem Stowarzyszenia została pani Marzanna Tomczyk. Pragniemy pracować na rzecz rozwoju szkoły i naszych uczniów, na rzecz rozwoju środowiska. Zachęcamy do współpracy!

 

PS Więcej na temat Stowarzyszenia :kliknij tutaj

Szczęśliwego Nowego Roku !

Wszelkiej pomyślności w 2017

Boże Narodzenie 2016

https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTV38IHqJcuXZhnlnicFYMaJa3QdW0LEkzSEly_lkO2fIHAUYX6RQ

 

 

 

 

 

 

 

Radości,

którą niosą

święta Bożego Narodzenia,

ciepła,

 które daje blask choinki,

nadziei,

którą przynosi 

narodzone Dzieciątko !

 

Najserdeczniejsze życzenia

od Społeczności
Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy
w Szczodrkowicach

 

21,22 grudnia 2016

Z kolędą, z szopeczką........

zobacz więcej

W ostatnich dniach w szkole od samego rana było niezwykle uroczyście. Zgodnie z naszą szkolną tradycją odbywały się wigilie klasowe, łamaliśmy się opłatkiem, składaliśmy sobie życzenia. Potem młodsi i starsi prezentowali przedstawienia bożonarodzeniowe i oczywiście ..... jasełka. I na koniec to, co najbardziej lubimy - wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Kolędowali z nami goście z samorządu gminnego, kolędowali rodzice, nauczyciele. Wspaniała świąteczna atmosfera na dobre zagościła już w naszych sercach!

14 grudnia 2016

U nas już kolędujemy!
zobacz więcej Pięknie przystrojone choinki, ślicznie wykonane szopki, wszędzie kolorowo, świątecznie, bajecznie! No i ten zapach pierniczków! Dzisiaj kolędowały dzieci z młodszych klas. Były postacie
z szopki, aniołki, Mikołaje!!!
Nie zabrakło pięknych kolęd i serdecznych życzeń! Jutro dalszy ciąg......i tak aż do Bożego Narodzenia!

 

 

9 – 10 grudnia 2016 Mikołajkowa noc w szkole
zobacz więcej

Jak wygląda szkoła nocą? Na to pytanie  znają już odpowiedź uczniowie kl. IV-VI, którzy noc z 9 na 10 grudnia spędzili
w szkole. Taka noc to doskonała okazja do lepszego poznania się, integracji i przełamywania różnorodnych barier. Dzieci musiały wykazać się samodzielnością (przygotowywały posiłek, urządzały sypialnie w klasach), jak również umiejętnością współpracy podczas gier zespołowych (sportowych, planszowych czy komputerowych), czynności porządkowych.

Atrakcjami nocy były: karaoke, pidżama party, mecz unihokeja, turniej gier komputerowych, zabawa w teatr, gry edukacyjne, seans do poduszki z wykorzystaniem tablic multimedialnych, pizza na kolację.

Dzięki tej imprezie dzieci postrzegają szkołę nie tylko jako budynek, do którego trzeba przyjść rano z odrobionymi lekcjami, ale także miejsce, które tętni życiem i jest sercem naszej wsi, gdzie można coś zorganizować, spędzić miło czas i świetnie bawić się prawie do białego rana.

Dziękujemy za pomoc mamom z kl. IV oraz mamie Oli i Patryka za pyszne pączki.

I jak nie lubić takiej szkoły?

 

5 grudnia 2016

Dzisiaj Dzień głośnego czytania
zobacz więcej Dzisiaj Klub Miłośników Książki wspólnie z biblioteka szkolną zaprosił nas do wspólnego czytania wierszy naszego Patrona, Jana Brzechwy. Dawaliśmy popis pięknego czytania, a że wiersze Brzechwy są niezwykle wdzięczne do recytacji, było elegancko, zabawnie, radośnie! T o było prawdziwe święto poezji !!!

 

Zachęcamy wszystkich: CZYTAJCIE!

 

Warto!

 

Czytanie daje mądrość, rozwija, wzbogaca !

                            2 grudnia 2016 Świąteczne warsztaty z siankiem w roli głównej
zobacz więcej

Dzisiaj od rana w całej szkole pięknie pachniało siankiem. Uczestniczyliśmy w warsztatach, podczas których wykonywaliśmy różne ozdoby świąteczne z .....siana! Tak! Z prawdziwego siana! Sami nie bardzo wierzyliśmy, że można.
A tymczasem wyczarowaliśmy przepiękne choinki, bałwanki, aniołki......,nawet szopki! Było wiele radości. Każdy z nas zabrał do domu swoje prace i z pewnością postawi je na wigilijnym stole! Sami z siebie jesteśmy dumni !

Wiecie co? Wszystkiego można się nauczyć, jeśli się tylko chce!!!

 

                       1 grudnia 2016 Mikołaj przyszedł, to znaczy, że byliśmy grzeczni!
zobacz więcej Dzisiaj odwiedził nas św. Mikołaj. Razem bawiliśmy się i oglądaliśmy  radosne występy. Potem każdy z maluchów został obdarowany mikołajkowym prezentem. Piękny początek, liczymy, że Mikołaj odwiedzi nas jeszcze. Zapraszamy!!!!!
                     1 grudnia 2016 U nas już pachnie świątecznie....
zobacz więcej Najmłodsi rozpoczęli sezon świątecznych przygotowań. Dzisiaj było wiele radości, bo piekliśmy świąteczne pierniczki. Potem jeszcze pięknie je ozdobimy i powiesimy na naszej choince. Będzie pachniało, będzie uroczyście i świątecznie.

29 listopada 2016

Przedszkolaki poznają świat - wycieczka do Ojcowa

zobacz więcej Dzisiaj starsze przedszkolaki odwiedziły Muzeum Przyrodnicze
w Ojcowie. Zapoznały się z fauną i florą najbliższej okolicy,
a także z historią geologiczną naszego regionu. Dowiedziały się, skąd pochodzą skamieliny, które czasami znajdują
w ogródkach oraz jakimi narzędziami posługiwali się ludzie
w okresie neolitu. Najwięcej radości dostarczyło dzieciom oglądanie pozostałości mamuta oraz ostrogi i miecz prawdziwego rycerza.
                          25 listopada 2016 Dzień Pluszowego Misia
zobacz więcej

Jak by to było, gdybyśmy zapomnieli o takim dniu ??????!!!!!

Nie zapomnieliśmy, oczywiście ! Dzisiaj każdy przyniósł swoją ulubioną, pluszową przytulankę. I co się okazało? To prawie same pluszowe misie.....Pomimo różnych cudności, które możemy kupić lub dostać w prezencie, tak naprawdę każdy
z nas najmocniej kocha zwykłego, pluszowego misia !!!!
To prawdziwy symbol dzieciństwa.....

24 listopada 2016

Tradycji stało się zadość !
 zobacz więcej Ale się dzisiaj u nas działo ! Już od samego rana po korytarzach  snuły się czarownice, wiedźmy, księżniczki, przemieszczali się rycerze, kosmici,  i.....trudno wymienić, kto jeszcze... !Poprzebieraliśmy się w różne postaci z baśni, przeszłości i przyszłości, kto tam w kogo i co chciał. A najmłodsi byli dzisiaj jeszcze większymi -niż zwykle - słodziakami : same warzywai owoce! Było zabawnie i baaardzo  kolorowo!
A po lekcjach tradycyjnie bawiliśmy się podczas zabawy andrzejkowej ! Były tańce, konkursy, zabawy, śpiewy, pyszny poczęstunek od naszych Mam ! A przede wszystkim moc andrzejkowych wróżb i - obowiązkowo - lanie wosku !!!

 

Słowem - fantastyczna zabawa  !!!!!!

 

18 listopada 2016

Zapachniało wielkim światem.....
zobacz więcej Dzisiaj uczniowie klas III-VI mieli niezwykłą ucztę artystyczną. W ramach edukacji kulturalnej wybrali się do Krakowa, aby zobaczyć dwie wystawy:
  • Van Gogh Live - w galerii starego dworca PKP

  • Malarstwo polskie XIX w.- w Sukiennicach.

 

Byliśmy zachwyceni światową, multimedialną prezentacją obrazów Van Gogha. Słynne "Słoneczniki" czy "Gwiaździsta noc", oglądane z różnej perspektywy, dały wszystkim wiele wrażeń.

W Sukiennicach oglądaliśmy m. in. obrazy naszego wielkiego mistrza Jana Matejki. To malarstwo godne najwyższego talentu...

Potem jeszcze spacer po niezwykłym targu na Starym Kleparzu
(poznaliśmy  historię i tradycje tego miejsca) oraz zakupy ! Tym razem zaopatrzyliśmy się w pyszności w "królestwie herbaty"......

                       10 listopada 2016 Wywieś flagę! Świętuj radośnie!

 

zobacz więcej

 

Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Choć przypada dopiero jutro, my już dzisiaj byliśmy odświętni, uroczyści, radośni. Teatrzyk szkolny zaprosił nas na ciekawą lekcję historii, okraszoną recytacją i śpiewami. Potem odbył się klasowy przegląd pieśni patriotycznej. Usłyszeliśmy te powszechnie znane, ale i nowe, mniej znane, ale nie mniej piękne i wzruszające.

Trudno było nie ulec urokowi przedszkolaków, które prezentowały się pięknie i pięknie śpiewały....

To był naprawdę świąteczny dzień!

                         8 listopada 2016 Śniadanie daje moc

zobacz więcej

Wiemy o tym doskonale, dlatego co dzień postępujemy zgodnie
z naszą szkolną tradycją. Długa przerwa to czas zarezerwowany na  na wspólne śniadanie. Jemy wtedy obowiązkowo kanapki, a do tego owoce, przekąski, jogurty - co kto lubi. Pilnujemy tego, aby nasz szkolny posiłek był urozmaicony, stąd w kanapkach same pyszne i wartościowe produkty. Dbają o to także nasi rodzice, gdyż wiedzą tak jak i my, że nauka w szkole to ciężka praca. Organizm musi więc mieć odpowiednie "paliwo".

A co najbardziej lubimy? Pyszną herbatę z cytryną

przygotowywaną codziennie do śniadania przez nasze mamy.
No i te wspólne rozmowy przy stole.....Bezcenne.......

1 listopada 2016

Pamiętajmy o zmarłych.............
 

 

 

"Śpieszmy się kochać ludzi....

Tak szybko odchodzą"

27 października 2016   

   W podróż do Japonii…..

zobacz więcej

                   

 

… czyli do Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha
w Krakowie wybrali się uczniowie klas IV-VI. W tym pięknym miejscu, nieopodal Wawelu, uczestniczyliśmy w zajęciach z cyklu Japonia wczoraj i dziś. Zwiedziliśmy wystawę Kwiaty i ptaki w sztuce Japonii, uczestniczyliśmy w warsztatach kaligrafii japońskiej, degustowaliśmy herbatę i obejrzeliśmy film ukazujący Japonię w czterech porach roku.

 

To niezwykle interesujące Centrum zawdzięczamy zmarłemu niedawno Wielkiemu Twórcy, p. Andrzejowi Wajdzie, mecenasowi i pomysłodawcy powstania Muzeum.

 

28 października 2016

Parada Wszystkich Świętych

zobacz więcej

Dzisiaj było kolorowo, odświętnie, ciekawie. Paradowali przed nami Święci, za  których przebrali się ich imiennicy. Przybliżyli nam ich życie, zwyczaje, atrybuty. Opowiedzieli o niezwykłym życiu, działalności. Warto było posłuchać... Warto naśladować...

25 października 2016  

Uczymy się nawzajem

zobacz więcej

                     

 

Dzisiaj czwartoklasiści podczas zajęć technicznych pt. Pieszy poza miastem, uczyli młodszych kolegów z zerówki jak prawidłowo poruszać się po okolicy. Wspólnie wyruszyliśmy na spacer z instruktażem. Pod czujnym okiem starszego kolegi/koleżanki, młodsi poznawali zasady ruchu drogowego i demonstrowali bezpieczne poruszanie się po wsi. Teraz już wiedzą, na co muszą zwracać uwagę i jak unikać niebezpiecznych miejsc.

 

 

25 października 2016

Dziękujemy z całego serca.....

 

....tacie Karolinki R. z klasy I, który nieodpłatnie odnowił
i pomalował lamperię w sali nr 3.Teraz Pierwszaki mają w swojej sali czysto, radośnie, pięknie!!!

Jeszcze raz serdecznie dziękujemy !!!

                         21 października 2016 Dołączcie do nas!

W związku ze zmianami, jakie ostatnio zaszły w naszym ogrodzie szkolnym, zobowiązani zostaliśmy przez Starostwo Powiatowe
w Krakowie do posadzenia 40 drzew i krzewów w miejsce usuniętych.

 

Ogłaszamy więc akcję:
                
„Sadzimy rodzinne drzewka”

Zasady akcji:

1.Rodzice dobrowolnie zgłaszają chęć zasadzenia drzewka/krzewu na wyznaczonym terenie.

2. W Dniu Sadzenia Drzewek -termin ogłosimy odpowiednio wcześniej – rodzice i dzieci wspólnie sadzą drzewka/krzewy, które opatrujemy tabliczką z  podpisem i informacją o darczyńcach.
W dole na drzewko umieszczamy butelkę ze stosowną informacją.

3.Wykonujemy pamiątkową fotografię i pielęgnujemy posadzone rośliny.

A za kilka, kilkanaście lat ………………. jesteśmy dumni, że nasze drzewko tak wspaniale rośnie !!!!!!!!

Możemy posadzić:

dęby, buki, graby, wiązy, lipy, wierzby ozdobne, jarzębiny, miłorzęby, morwy, jarzęby oraz ozdobne krzewy liściaste.

Zachęcamy do włączenia się do naszej akcji.

 

Zgłoszenia przyjmuje dyrektor szkoły.

 

Z ostatniej chwili: Już są chętni !!!!!!

19 października 2016

Nasi rodzice są niesamowici!


zobacz więcej

 

Właśnie trwają prace przy budowie drugiego boiska, mniejszego, do siatkówki, koszykówki i piłki ręcznej. Grupa naszych rodziców nie odpuszcza i realizuje przyjętą inicjatywę z ogromnym zaangażowaniem. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy Pani Marzannie Tomczyk, Przewodniczącej Rady Rodziców, Panu Gerardowi Gonkiewiczowi  i wszystkim tym, którzy nam pomagają!
Cieszymy się i trzymamy kciuki!
                  17 października 2016 Ratujemy, uczymy ratować!

zobacz więcej

Dziś, po wielu tygodniach przygotowań, ponad 85 000 osób wzięło udział w akcji bicia rekordu Guinness World Records w jednoczesnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej prowadzonej przez jak największą ilość osób ! Akcję po raz czwarty zorganizowała Fundacja WOŚP, w ramach realizacji Programu Edukacyjnego „Ratujemy i Uczymy Ratować". Dzisiejsza data nie jest przypadkowa, bowiem wczoraj (16 października) obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca.
To niesamowite, że jednego dnia tyle tysięcy osób w całej Polsce pokazało w jednej chwili, że umie udzielać pierwszej pomocy! Jesteśmy dumni, że po raz kolejny nasza szkoła wykazała się tak ogromnym zaangażowaniem. Próba bicia Rekordu Guinnessa okazała się świetną okazją do wspólnej nauki resuscytacji i podstawowych czynności ratujących życie.

Dziękujemy wszystkim za włączenie się do akcji! Bez Was to by się nie udało!

                  17 października 2016 Uczymy się, jak dbać o czyste powietrze


zobacz więcej

Dzisiaj z uwagą wysłuchaliśmy prelekcji o tym, jak w naszej wsi, Gminie powinniśmy dbać o czyste powietrze, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy wszyscy ogrzewają swoje domy.

Palenie w piecach powinno być rozważne, ekologiczne. Taniej nie zawsze znaczy lepiej i bezpieczniej.

Będziemy o tym rozmawiali z naszymi rodzicami.

Chcemy zdrowo oddychać, zdrowo żyć!!!!!

                   14 października 2016 Świętujemy......


zobacz więcej

 

Dzisiaj odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie z okazji

Dnia Edukacji Narodowej oraz Ślubowanie uczniów klasy pierwszej.

 

Odwiedzili nas zacni Goście. Były życzenia, kwiaty, serdeczności.

Pierwszoklasiści zostali przyjęci do naszej szkolnej społeczności. Pięknie zaprezentowali się podczas ślubowania i występu artystycznego. Obowiązkowo - pamiątkowa fotografia z rodzicami i drzewkami, które - jak każe szkolna tradycja - posadzą w szkolnym ogrodzie. A na koniec pyszny tort w kształcie uczniowskiego biretu !

Teatrzyk szkolny  przygotował artystyczna oprawę uroczystości. Między innymi w humorystycznej scence przedstawił "truuudne" życie nauczyciela. Było zabawnie i wesoło!

 

                       12 października 2016 Maluchy wyruszają w świat.....


zobacz więcej

Dzisiaj najmłodsi zwiedzali Skałę. Najpierw poznawali pocztę, jej pracowników, kulisy pracy i spraw, które tam się załatwia. Potem sami kupowali znaczki, naklejali na listy, które własnoręcznie wrzucali do skrzynki i wysyłali do swoich rodziców. Ależ były emocje!!!!!!
Drugi etap wycieczki to wizyta w piekarni. Maluchy obserwowały, gdzie i jak piecze sie chleb, bułeczki, jak wygląda prawdziwa wielka piekarnia. Na koniec pałaszowały poczęstunek - pyszne drożdżówki.

Ile nowych wrażeń, ile nowych doświadczeń!!!!!

                          6 października 2016 Jesienna wizyta w Ogrodzie Botanicznym


zobacz więcej

Uczniowie klasy II i III pojechali dzisiaj na wycieczkę do Krakowa. Łaskawe słoneczko wyjrzało zza chmur i pozwoliło pospacerować po jesiennym Ogrodzie Botanicznym. Po spacerze podziwialiśmy w palmiarni przepiękne okazy roślin , słuchaliśmy opowieści o egzotycznych roślinach, ich hodowli, mieszkańcach. W kinie zaś obejrzeliśmy "Sekretne życie zwierzaków domowych"
To była bardzo ciekawa wycieczka !
                     6 października 2016 Pachnące warsztaty naszych Mam


zobacz więcej

Dzisiaj nasze Mamy przypomniały sobie szkolne lata.
Podczas wspólnych warsztatów z Panią Julią uczyły się, jak zrobić śliczne, pachnące cudeńka z mydła, jak samemu wykonać 
niepowtarzalne upominki dla najbliższych, znajomych.....

Było bardzo miło ,można było pogawędzić....
Przychodźcie do nas, Mamy, na takie spotkania.
Zapraszamy na kolejne warsztaty.

1 października 2016 Kolejna baaaaaardzo pracowita sobota!!!!


zobacz więcej

Dzisiaj było bardzo dużo pracy przy budowie boiska. Już od wczesnych godzin rannych trwały prace przygotowawcze pod zasiew trawy. Uwijały się ciągniki, uwijali się wszyscy, którzy przyszli do pracy. Pracowały mamy, ojcowie, pomagał nawet dziadziuś. Bardzo pomocni  okazali się także nasi uczniowie, którzy wybierali kamienie i korzenie, grabili, pomagali, jak mogli. Prace trwały prawie do wieczora i mimo ogromnego zmęczenia jesteśmy szczęśliwi, że udało się zrealizować założony zakres robót. Spójrzcie tylko na efekt wielotygodniowej pracy!  Cieszy oko, prawda ??????

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasz apel i przyszli z pomocą.

Dzisiaj pracowali:

Panie: Marzanna Tomczyk, która jako Przewodnicząca Rady Rodziców koordynuje realizację zadania, Monika Mazur, prawa ręka Przewodniczącej, Dorota Fundament, Joanna Pieszczek.

Panowie: Gerard Gonkiewicz, Zdzisław Kociarz, Marek Tomczyk, Tomasz Pieszczek, Andrzej Legutko, Paweł Siwek, Rajmund Biziak, Łukasz Pasek.

Z całego serca dziękujemy !!!!

                             30 września 2016 Koniec prac coraz bliżej, ale jeszcze potrzebujemy pomocy!
obecnie........

na początku........


 

Kto może - niech pomoże!

 

Kto jeszcze nie pomógł - niech do nas dołączy!

 

Zapraszamy do pomocy mamy i ojców, na jutro tj. sobotę
1 października 2016.

 

Godzina spotkania uzależniona jest od dostawy nasion trawy, orientacyjnie - 10.00.

 

Dokładne informacje u Pani M. Tomczyk

             tel.12 389 28 28 lub 662029476

                           30 września 2016 No i ludzie pomogli !!!!!


zobacz więcej

Dziękujemy serdecznie!
Rodzice odpowiedzieli na nasz apel i pracowali dzisiaj przy budowie boiska:

 Panie:

Marzanna Tomczyk, Monika Mazur

Panowie:

Gerard Gonkiewicz, Paweł Zawalski, Dariusz Kowalski, Marek Tomczyk, Łukasz Pasek, Krystian Woźniak, Piotr Regulski, Mariusz Wójcik, Paweł Galon.

Bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy !!!!!

                      29 września 2016 Żywa lekcja historii.....
zobacz więcej ...czyli szkolne teatrum "Jak to Jan III Sobieski Turków pod Wiedniem pokonał".
Dzisiaj gościli u nas aktorzy z teatrzyku historycznego, którzy zaprezentowali nam ciekawe widowisko historyczne o królu Sobieskim. Poznaliśmy wiele faktów historycznych oraz anegdot
z tamtego okresu, a przede wszystkim informacje o słynnej Odsieczy Wiedeńskiej.
Na koniec były nawet wystrzały z prawdziwej broni palnej !!!!

 

Chcemy więcej takich ciekawych lekcji!!!!

                           28 września 2016 Ludzie!  Pomóżcie!
  Prosimy o pomoc wszystkich ojców! Do rozsypania na nowo powstającym boisku  piasek i nawóz! Spotykamy się w najbliższy  czwartek o godz.16.00
Bliższe informacje:

Pani Marzanna Tomczyk   tel.12 389 28 28

                                         kom.662 029 476
            Pani Monika Mazur

tel.665 382 816

                       27 września 2016  

  W krakowskim ZOO


zobacz więcej

                                               

Wow! Jakie wielkie uszy! Ha, ha, ale skacze! Ciekawe czy… Dlaczego… Ale super! Takie głosy wydawali dzisiaj uczniowie klas IV-VI na wycieczce edukacyjnej w krakowskim Zoo.  Wizytę rozpoczęliśmy od pokazu karmienia pingwinów Humboldta czyli pingwina peruwiańskiego, następnie odwiedzaliśmy kolejne grupy zwierząt z całego świata. I tak mogliśmy zobaczyć i poznać wymagania życiowe uchatek, egzotycznych ptaków czy zwierząt prowadzących nocny tryb życia. Wśród nich liczną grupę stanowią niestety zwierzęta zagrożone wyginięciem np. kondor wielki, panda mała, koń Przewalskiego czy szympans. Żywą lekcję przyrody zakończyliśmy pokazem karmienia słonia indyjskiego i pamiątkowym zdjęciem przy bramie z napisem ZOO. 

Zoo to ulubione miejsce wypoczynku mieszkańców Krakowa,

i my tam chętnie wracamy…

 

                      27 września 2016 Rodzice nie odpuszczają.....
  ......i wciąż pracują przy budowie naszego boiska. Dzisiaj nasze mamy porządkowały teren, usuwały kamienie i korzenie. Wszystko po to, aby można było jeszcze przed deszczami i zimą posiać nawóz i trawę. Dzisiaj pracowały panie:

 

Marzanna Tomczyk, Dorota Zawalska, Monika Mazur, Aleksandra Połomska, Julia Pasek, Wioletta Adamczyk - Legutko, Joanna Pieszczek.

Panowie: Marek Tomczyk, Gerard Gonkiewicz

Serdecznie dziękujemy za pomoc.

Zachęcamy innych rodziców do pomocy, praca nie jest ciężka, każde ręce się przydadzą, a poza tym warto mieć poczucie, że przyłożyło się własną cegiełkę do wspólnego dzieła....

Dobro powraca !!!!!!!

23 września 2016 PRZEDSZKOLE WITA JESIEŃ...

Czesław Janczarski: Jesień

Bure chmury w dal płyną
nad doliną, niziną...
Rankiem słońce na wrzosie
w brylantowej lśni rosie.

koniec skwarów i lata,
przyszła jesień bogata,
zaorane już pole,
dzieci uczą się w szkole.

Idą co dzień z książkami
ścieżynami, dróżkami...
A jabłonka za płotem,
spójrzcie, jabłka ma złote
gałązkami się kłania,
wola Florka i Frania
i tak szumi jej listek:
"Spróbuj ,jabłko soczyste"

 

 

 zobacz tutaj

 

 

 

 

23 września uczniowie przedszkola powitali kalendarzową jesień. Trzeba będzie przygotować cieplejsze ubrania! Ale co to?! Jesienią też dobrze można sie bawić! Spójrzcie, jak przedszkolaki wykorzystały  skarby jesieni.

 

 

 

                    23 września 2016

 Oczko w prawo, oczko w lewo…


                                                        zobacz więcej

                            

…czyli robótki ręczne na zajęciach technicznych. Dzisiaj uczniowie klasy piątej pod fachowym okiem babci Halinki, babci Gieni i mamy Gosi próbowali dziergać na drutach.

Choć niełatwe to zadanie, nie poddaliśmy się tak łatwo, bo któż ma tyle cierpliwości co kochana babcia? Dziewczynki złapały bakcyla i obiecały sprawić sobie druty, a chłopcy …ćwiczyli swoją cierpliwość. A że była to pora drugiego śniadania, częstowaliśmy się domowymi przetworami: dżemami, powidłami, pomidorkami prosto z krzaczka, białym serkiem ze szczypiorkiem i sokiem malinowym.

Było radośnie i rodzinnie, jak u… babci!

                       22 września 2016 Uwaga Rodzice   !!!!
  Problem powraca !!!!!!!!!

 

Znowu musimy wzmóc czujność !!!!!

 

zobacz tutaj

 

                     16 września 2016 Dzisiaj też pracowaliśmy -c.d. budowy boiska

                                     zobacz więcej
Dzisiaj po raz kolejny rodzice skrzyknęli się i pracowali przy budowie nowego boiska. Porządkowali korzenie, wybierali kamienie. Pot lał się z czoła, ale myśl o nowym boisku dla naszych pociech osładzała trud pracy.
Całość prac koordynuje  Pani Marzena Tomczyk, przewodnicząca Rady Rodziców. A dzisiaj byli z nami: Panie: Dorota Zawalska, Monika Mazur, Joanna Pieszczek, Anna Woźniak, Julia Pasek, Dorota Fundament oraz Panowie: Marek Tomczyk i  Rajmund Biziak.
Serdecznie im dziękujemy, innych rodziców zachęcamy do pomocy!
                        16 września 2016 To dopiero okaz !
zobacz więcej Uczniowie przynoszą do szkoły różne ciekawe przedmioty, okazy. Opowiadają ich historię, zabawne sytuacje z nimi związane. Tym razem Antek z klasy III zadziwił nas mega - marchewką, którą wyhodował wraz z tatą. Nazwał ją nawet Antek -Junior ! Niesamowite, prawda? Co jeszcze macie niezwykłego? Co jeszcze chcecie nam pokazać? Chętnie to opublikujemy!

12 września 2016

Praca wre.......

zobacz więcej

Na terenie budowy boiska praca - nie na żarty! Pracuje ciężki sprzęt, usuwa korzenie, niweluje, wyrównuje poziom, przerzuca tony ziemi......wszystko po to, aby dzieciaki miały teren do grania, biegania, nauki i zabawy. Dziękujemy wszystkim, którzy dla nas pracują.

Są to: Panowie:
Tomasz Heród, Włodzimierz i Sylwester Litewka, Marek Tomczyk, Waldemar Knapik, a całością kieruje  Pan Gerard Gonkiewicz.

2 września 2016 To ważne!!!!
  kliknij tutaj: plan lekcji

1 września  2016

Zaczynamy........

Wróciliśmy do szkoły! Przed nami kolejny rok pełen pracy
i zabawy. Z pewnością przyniesie wiele ciekawych przygód
i niespodzianek.
Wszystkim uczniom życzymy, aby każdy dzień pobytu w szkole był pomyślny, ciekawy, niezwykły!
Rodzicom, nauczycielom, pracownikom szkoły -  dobrego zdrowia, satysfakcji i wytrwałości!!!!

POWODZENIA!!!!!!!!

rok szkolny 2016/2017

                       sobota, 27 sierpnia 2016 Dzisiaj też pracowaliśmy.........
zobacz więcej Dzisiaj rodzice porządkowali teren, usuwali gałęzie, sprzątali drewno, przygotowywali teren pod pracę koparki.

Serdecznie dziękujemy tym, którzy odpowiedzieli na nasz apel:


Pani: Marzanna Tomczyk


Panowie: Mariusz Madej, Łukasz Pasek, Mariusz Wójcik,

Andrzej Legutko, Paweł Niewiadomski.

 

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim zaangażowanym, zachęcamy innych rodziców do pomocy ! Będziemy jeszcze jej  potrzebowali!

 

 

 

sobota,20 sierpnia 2016

Dzisiaj też pracowaliśmy.........
zobacz tutaj To już trzeci etap prac. Nasi Strażacy z miejscowej OSP przy pomocy rodziców usuwali dzisiaj drzewa i porządkowali miejsce pod budowę terenu rekreacyjno - sportowego przy naszej szkole. Na  miejsce starych drzew wsadzimy  inne drzewa i krzewy - tak, aby nie przeszkadzały w użytkowaniu terenu. 

Serdecznie dziękujemy tym, którzy odpowiedzieli na nasz apel:


Pani: Monika Mazur


Panowie:  Piotr Regulski, Paweł Siwek, Paweł Jęczmionek, Mariusz

 Madej, Robert Koćma, Łukasz Pasek.

 

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim zaangażowanym, zachęcamy innych rodziców do pomocy ! Będziemy jeszcze jej  potrzebowali!

 

 

31 lipca 2016

Przyjechali do nas goście.....

kliknij tutaj: swiatowednimlodziezy

kliknij tutaj

 

Od 25 lipca 2016 gościmy w naszej szkole 50 niemieckich pielgrzymów. Czują się u nas dobrze, są wdzięczni za okazaną im gościnę.
Szczególnie serdecznie chcemy podziękować wszystkim: nauczycielom, pracownikom szkoły, rodzicom, mieszkańcom wsi, którzy okazali serce, poczęstowali naszych gości gorącymi posiłkami, ciastem, owocami, napojami, innymi pysznościami,
a także służyli im swoją obecnością i pomocą.

Pamiętajmy: Dobro powraca !!!!!!

9 lipca 2016,sobota

Dzisiaj też pracowaliśmy......
zobacz tutaj ....w ogrodzie szkolnym, karczowaliśmy teren, porządkowaliśmy chaszcze, krzewy, cięliśmy gałęzie i usuwaliśmy pozostałości po starym placu zabaw. Było wiele pracy, wiele wysiłku trzeba było włożyć w wykonanie wszystkich tych czynności.
Serdecznie dziękujemy tym, którzy odpowiedzieli na nasz apel::
Panie: Marzanna Tomczyk, Dorota Zawalska, Monika Mazur
Panowie: Gerard Gonkiewicz, Paweł Zawalski, Paweł Niewiadomski, Dariusz Kowalski, Marek Tomczyk, Łukasz Pasek.
 

 

Dziękujemy jeszcze raz wszystkim zaangażowanym, zachęcamy innych rodziców do pomocy ! Będziemy jeszcze jej  potrzebowali!

 

                       6 lipca 2016 Zróbmy to wspólnie dla naszych dzieci!   cd.....

Razem można więcej!

Ponownie zachęcamy wszystkich rodziców do pomocy w pracach przy powstawaniu terenu rekreacyjno-sportowego dla naszych dzieci. Spotykamy się w najbliższą sobotę,9 lipca 2016, godz.9.00.
 

Prosimy o zabranie ze sobą pił, sekatorów do cięcia krzewów, siekier, łopat. Każda para rąk się przyda!!!!
Przyjdź, pomóż, miej i Ty swój wkład w to zadanie!

Dodatkowych informacji udzielają :

Pani Marzanna Tomczyk   12 389 28 28

marzannatomczyk@poczta.fm

  Aleksandra Dolińska  12 389 23 28

spszczodrkowice@interia.pl

 

                         2 lipca 2016,sobota Na naszych rodziców zawsze można liczyć!!!!!
zobacz tutaj Serdecznie dziękujemy rodzicom w osobach:
Panie: Monika Mazur, Julia Pasek, Anna Woźniak,
Panowie: Gerard Gonkiewicz, Marek Tomczyk z Marcinem, Paweł Siwek, Krystian Woźniak, Łukasz Pasek z Antosiem, Andrzej Woźniak, Rajmund Biziak
, którzy dzisiaj przelewali siódme poty
i karczowali nasz ogród szkolny. Pracy było co niemiara, żar lał się z nieba - a  oni nie odpuszczali. Teren jest w większości wykarczowany, teraz czekamy na zezwolenie na wycięcie pozostałych drzew i będzie można przystąpić do niwelacji terenu. Potem kolejne etapy i w ten sposób osiągniemy wymarzony cel.
Dziękujemy jeszcze raz wszystkim zaangażowanym, zachęcamy innych rodziców do pomocy !! Będziemy jeszcze jej  potrzebowali!!!!

 

Zróbmy to razem dla naszych dzieci i dla nas!

                  28 czerwca 2016 Zróbmy to wspólnie dla naszych dzieci!

Przyjdź!

 

 

Pomóż!

 

 

Zróbmy to razem!

Podczas tegorocznego pikniku rodzinnego gromadziliśmy fundusze na wykonanie terenu rekreacyjno-sportowego dla naszych dzieci. Chcemy urządzić go w drugiej części ogrodu szkolnego, od strony Kaplicy. Za zebrane 8,5 tyś. zł wykonamy prace niwelacyjne, utwardzimy teren, przygotujemy plac pod boisko do piłki nożnej, koszykówki i siatkówki oraz plac zabaw dla dzieci starszych.
Aby móc rozpocząć prace niwelacyjne, musimy wcześniej  uporządkować teren, oczyścić go z krzewów, przestarzałych drzew owocowych i zarośli.
 

Prosimy wszystkich rodziców o pomoc w w/w czynnościach. Spotykamy się w najbliższą sobotę,2 lipca 2016 o godz.9.00.

Prosimy o zabranie ze sobą pił, sekatorów do cięcia krzewów, siekier, łopat. Każda para rąk się przyda!!!!

Dodatkowych informacji udzielają :

Pani Marzanna Tomczyk   12 389 28 28

marzannatomczyk@poczta.fm

  Aleksandra Dolińska  12 389 23 28

spszczodrkowice@interia.pl

                          24 czerwca 2016                   Informujemy, że.......
zobacz tutaj

.......dzisiaj zakończyliśmy rok szkolny
 i zaczęły się
WAKACJE!!!!

 

Tak, tak ! Dzisiaj u nas było niezwykle uroczyście i radośnie!
Odebraliśmy świadectwa z wyróżnieniem (i te bez), puchary nagrody, z łezką w oku pożegnaliśmy absolwentów naszej szkoły.....,a teraz każdy będzie odpoczywał, bo:

 

Wakacje są po to, żeby brykać z ochotą,
bo wakacje są po to, żeby oddać sie psotom! "

 

Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy radosnego
 i bezpiecznego odpoczynku ! Rodzicom i dziadkom -  jak najwięcej radosnych chwil spędzonych wspólnie z ukochanymi dziećmi, wnukami!

Będziecie w ciekawych miejscach?
Przeżyjecie niezwykłe przygody?
Spotkacie wspaniałych ludzi?

Utrwalcie to na fotografiach i prześlijcie do nas, gdyż i w te wakacje tworzymy: Wakacyjny album wspomnień!

Dołączcie do nas!!!!

adres e-mail: spszczodrkowice@interia. pl

23 czerwca 2016 Ostatni dzień nauki.......

zobacz tutaj

......uczniowie klas starszych spędzili w szkolnym ogrodzie na tzw. Dniu Sportu. Ależ był ruch i frajda ! Wiele konkursów, turniejów, atrakcji, rywalizacji.....słowem - dla każdego coś ciekawego! Mogliśmy wreszcie bawić się do woli, spędzić wszystkie lekcje na świeżym powietrzu!

A na koniec....No, jak myślicie? Oczywiście nie obeszło sie bez piłki nożnej! Teraz, podczas trwania Euro 2016, nie mogło być inaczej!

To był radosny dzień!

  23 czerwca 2016

Ostatni dzień nauki........

zobacz tutaj

.....uczniowie klas I-III spędzili na pikniku w Ojcowskim Parku Narodowym. Wyjazd pod hasłem "Na powitanie lata" obejmował obserwację fauny i flory OPN, a zwłaszcza osobliwości przyrody charakterystyczne dla tej okolicy. Na koniec "zdobyliśmy" jedną z warowni jurajskich - Zamek w Ojcowie.

Wyjazd zakończył się doświadczeniem, które pokazało nam zjawisko rozpuszczania się skał wapiennych.

Piknik przy Bramie Krakowskiej i Źródełku Miłości był bardzo udany !!!!!

22 czerwca 2016

Dzień Pupila
zobacz tutaj W naszym pięknym ogrodzie dzisiaj niezwykli goście. Właśnie mamy Dzień Pupila! Kto tylko mógł, przyniósł lub przyprowadził swoje ulubione zwierzątko. Czego tu nie było......Kanarek, królik, koty, chomiki, psy, a jeden ładniejszy od drugiego! Było na co popatrzeć! Zabawa z nimi to prawdziwa przyjemność.....
no i można było się nimi pochwalić!
                         22 czerwca 2016

Cudze chwalicie, swego nie znacie!

zobacz tutaj

Dzisiaj dzieci z klasy "0"  wybrały się na wycieczkę do Krakowa, żeby uczestniczyć w warsztatach muzealnych na Wawelu. Poznały czarowną historię krakowskiego grodu oraz szereg legend związanych z tym miejscem. Poznały także zwyczaje królewskiej etykiety i dnia codziennego. Podziwiały piękno i niezwykłość siedziby dawnych władców. Magia miejsca uruchomiła niezwykłą wyobraźnię naszych przedszkolaków. Każdy chłopiec chciałby być rycerzem,a dziewczynka - choćby damą dworu......
Z pewnością wrócą tu nie jeden raz.

                20 czerwca 2016 Dzisiaj edukacja kulturalna i medialna......
  ....czyli wizyta w Multikinie! Obejrzeliśmy seans "Alicja po drugiej stronie lustra". Przepiękna baśń z morałem, gdzie dobro zwycięża nad złem, a przyjaźń i rodzina są dla bohaterki najważniejsze. Film pełen doskonałych efektów specjalnych
z mistrzowskim wykorzystaniem technologii komputerowej. Polecamy !!!!!

13 czerwca 2016

Europejczycy - to my. Dzień Rosyjski
zobacz tutaj Dzisiaj uczniowie klas III - VI w ramach Dnia Rosyjskiego wzięli udział w zajęciach zorganizowanych specjalnie dla naszej szkoły przez pracowników i studentów Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ. Mogliśmy poznać najważniejsze zabytki Rosji, najbardziej znane bajki produkcji rosyjskiej oraz nauczyć się ..... pisać i czytać w języku rosyjskim! Te zajęcia bardzo nam się podobały! Serdecznie dziękujemy pracownikom UJ za ich przygotowanie i ciepłe przyjęcie naszej grupy :-)

6-12 czerwca 2016

Morze, nasze morze.......
zobacz tutaj Grupa naszych uczniów wyjechała nad morze na zieloną szkołę. Przysłali nam pozdrowienia i zdjęcia. Tylko pozazdrościć!
  Obejrzyj, powspominaj, zobacz, jak było.......

20 lat minęło....Album wspomnień

niedziela, 5 czerwca 2016, godz.15.00
 

XX Jubileuszowy Piknik Rodzinny z okazji Dnia Patrona

          Zaglądnij koniecznie tutaj: tak było......

 

 

plakat

 

 

 

Dzisiaj święto szkoły - tradycyjny już Dzień Patrona.Wspaniałe spotkanie w naszym niezwykłym ogrodzie.

Jak zwykle u nas - jarmark różności:


• Artystyczne popisy uczniów
• Turniej Rodzinny
• Moc darmowych atrakcji dla dzieci z okazji Dnia Dziecka, m.in.:
Zamek-zjeżdżalnia, trampolina, skocznia
Smakowitości z grilla i bufetu
Pełna wspaniałych niespodzianek giełda cegiełek,
 giełda kwiatowa

Licytacja m. in. piłeczki z autografem Agnieszki Radwańskiej, piłki z autografem Marcina Gortata, koszulki z autografem Mariusza Wlazłego czy piłkarzy Wisły Kraków.

i oczywiście ……
Przysmak Pana Kleksa

Do tańca i zabawy przygrywała orkiestra !

Rodzice sprawili nam nie lada niespodziankę: Dwupiętrowy tort jubileuszowy, którym poczęstowali wszystkich gości.
Było słodko, pysznie, bardzo wesoło!

Do zobaczenia za rok !!!!!

Dziękujemy bardzo gorąco wszystkim, którzy zorganizowali nasze święto, a także naszym hojnym sponsorom.
 

1 czerwca 2016

Dzień Dziecka

zobacz tutaj

 Dzieciom,
Dzieciakom,
Dzieciaczkom  - wszystkiego naj......!!!!!!!

25 maja 2016

Kolejny sukces Wojtka ! Brawo !

Wojtek z klasy VI po raz kolejny pokazał, co potrafi!
A że potrafi naprawdę dużo, to tym razem został laureatem Konkursu Biblijnego Diecezji Kieleckiej.
Gratulujemy, jesteśmy dumni!
Brawo, Wojtku !!!!

31 maja 2016

Welcome to London ! Dzień Angielski
zobacz tutaj Dzisiaj kolejna europejska podróż. Tym razem klasa II zabrała nas do Wielkiej Brytanii. Poznawaliśmy kraj, osobliwości, zabytki, zwyczaje, codzienność mieszkańców wysp brytyjskich. Mama Mai, naszej koleżanki urodzonej w Londynie, przekazała nam szereg ciekawostek o życiu w tym mieście. Następne pojawiły się różne postacie z historii Anglii, literatury, muzyki. Nie zabrakło także Beatlesów, Jamesa Bonda i Adele. Delektowaliśmy się również pyszną angielską herbatką- oczywiście z herbatnikami i konfiturą. Na koniec - prezentacja pięknych pamiątkowych zdjęć z Anglii.

 

Thank you for wonderful journey !

 

                                           26 maja 2016 Dzień Matki

 

 

Wszystkim Mamom życzymy
dobrego zdrowia,
 pogody ducha
 i wytrwałości !

 

                   20 maja 2016  

Egzamin na kartę rowerową

 

zobacz tutaj

Dzisiaj, w piękne, słoneczne przedpołudnie 11 uczniów naszej szkoły przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową. Po części teoretycznej odbył się egzamin praktyczny. Wszyscy uczniowie ukończyli go z wynikiem pozytywnym i stali się uprawnionymi uczestnikami ruchu drogowego: znają budowę roweru, przepisy
i zasady ruchu drogowego, wiedzą, jak udzielić pierwszej pomocy.
Dzieciaki, nie zapominajcie o kasku i odblaskach! Pamiętajcie: Brawura, to nie odwaga!!!   

  To dopiero była wycieczka!!!!
     zobacz tutaj Maluchy wybrały sie do krakowskiego zoo! Ależ to była  wycieczka! Na własne oczy oglądały zwierzaki, o których czytały im mamy, ojcowie, panie! Było baaaardzo ciekawie!!!!!
                          18 maja 2016                        Warto się postarać.....

.......tak, jak Antek z klasy II, który w konkursie plastycznym KRUS pod hasłem "Na wsi - bezpiecznie" otrzymał wyróżnienie. Przedstawiciele instytucji wręczyli mu dyplom oraz upominki. Gratulujemy, Antku!
17 maja 2016 Już pływamy.......

     zobacz tutaj

Podobnie jak w latach ubiegłych i w tym roku bierzemy udział
 w realizacji projektu Województwa Małopolskiego" Już pływam". Na pływalni w Piekarach  uczymy się pływać, doskonalimy swoje umiejętności. Niektórzy z nas radzą sobie już całkiem dobrze.....To dla nas bardzo pożyteczne i przyjemne zajęcia. Dzięki nim dbamy o nasze zdrowie, wiemy, że aktywność fizyczna jest bardzo ważna dla naszego prawidłowego rozwoju . Ponadto uczymy się pożytecznie spędzać wolny czas, co w dobie komputerów i Internetu nie jest bez znaczenia.

 

Lubimy te zajęcia!!!!!!!

        13 maja 2016 piątek ŚWIETLIK – wyniki
 

Miło nam poinformować, że uczeń naszej szkoły – Karol  z kl. III uzyskał 100% wynik i zdobył nagrodę główną w Ogólnopolskim Konkursie Nauk Przyrodniczych ŚWIETLIK. Na drugim miejscu wśród uczniów naszej szkoły znalazł się brat Karola - Piotruś z kl. I. Serdecznie gratulujemy Rodzicom chłopców i dziękujemy za wspólne doświadczenia i przygotowania do konkursu. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymają pamiątkowe dyplomy i nagrody rzeczowe, które tradycyjnie zostaną wręczone w dniu zakończenia roku szkolnego.

 

Jak widać, piątek, 13 maja nie był dla nas pechowy… J

                             12 maja 2016 Zlot Nietoperzy w Ojcowie
zobacz tutaj Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w "Zlocie Nietoperzy" organizowanym przez OPN. Podczas rajdu musieli się wykazać nie tylko dobrą kondycją, ale przede wszystkim wiadomościami na temat OPN, jego historii, fauny i flory parku.

Na koniec rajdu - wspólne ognisko na  Złotej Górze i, oczywiście, pyszne kiełbaski !

11 maja 2015  Filcowe cudeńka
zobacz tutaj

              

Realizując cykl A moja mama, a mój tata jest… zaprosiliśmy
na wspólną lekcję p. Julię, mamę Antka z kl.0, która urządziła nam małą manufakturę. Tym razem tworzyliśmy ozdoby z filcu: kolorowe zawieszki, broszki, breloczki. Będzie można je podziwiać i zakupić podczas
szkolnego pikniku w niedzielę, 5 czerwca 2016r.
Zapraszamy na kiermasz naszych prac!

 

                              11 maja 2016 Gminny Konkurs Historyczny
zobacz tutaj Dzisiaj troje uczniów z naszej szkoły wzięło udział w Gminnym Konkursie Historycznym, nad którym Honorowy Patronat objął Pan Tadeusz Durłak, Burmistrz Miasta i Gminy Skała. Uczniowie musieli zgłębić swoją wiedzę na temat państwa pierwszych Piastów od Mieszka I do Kazimierza Odnowiciela. Konkurs zorganizowany był po raz pierwszy przez Szkołę Podstawową im. H. Sienkiewicza w Cianowicach.
Wojtkowi z kl. VI udało się wywalczyć wyróżnienie. Cieszymy się bardzo! Wszystkim uczestnikom gratulujemy!!!!!!
                             11 maja 2016 Młodsi wybrali sie na wycieczkę do Krakowa.....

zobacz tutaj

....zwiedzili Centrum Jana Pawła II, a potem udali się na spacer po krakowskim ogrodzie zoologicznym. Ależ tam było ciekawie ! Wiosenna pogoda sprzyjała zabawie zwierząt na zewnątrz swoich "mieszkań", więc mogliśmy je podziwiać w całej krasie. Niektóre z nich widzieliśmy po raz pierwszy w życiu!
                        28 kwietnia 2016                  Nasze majowe świętowanie
zobacz więcej Dzisiaj u nas uroczyście. Obchodzimy majowe święta. Z tej okazji odbyło się  wspólne spotkanie uczniów i nauczycieli. Teatrzyk szkolny wprowadził nas w majowe święta przedstawiając ich historię i znaczenie. Śpiewaliśmy z radością "Witaj, Majowa Jutrzenko"! A 1,2 i 3 maja będziemy świętować z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem.

To będzie radosne świętowanie !

                           27 kwietnia 2016                         Nadal w czołówce
zobacz więcej Nasi reprezentanci W Gminnym Turnieju Szachowym nie zawiedli
i w tym roku. Zajęli II i III miejsce, a tym samym potwierdzili, że utrzymujemy się w czołówce. To nas bardzo cieszy, gdyż szachy to gra wymagająca świetnej pamięci, logiki, refleksu, zmysłu rywalizacji i przede wszystkim obmyślania strategii. To umiejętności, które przydają się nie tylko w nauce, ale także w życiu.

Warto ćwiczyć! Zachęcamy do gry z kolegami, rodzicami,

dziadkami......itd.!!!!

                           25 kwietnia 2016             Europejczycy - to my! Dzień Francuski

zobacz więcej

Dzisiaj u nas spotkanie z Francją. Pierwszoklasiści zaprosili nas na podróż po Francji, Paryżu. Przekazali nam szereg ciekawostek o życiu, nauce, zabawie  naszych rówieśników znad Sekwany. Opowiedzieli o najbardziej znanych faktach z historii Francji, jej najwspanialszych zabytkach, przypomnieli znanych na całym świecie bohaterów komiksów Asterixa i Obelixa, a także zaśpiewali (oczywiście po francusku) znaną na całym świecie piosenkę :

 

Frere Jacque, frere Jacque
Dormez-vous, dormez-vous ?
Sonnez les matines, sonnes les matines
Din, dan, don. Din, dan, don.

Na zakończenie- jak zwykle wspaniała uczta -  kosztowaliśmy pysznych francuskich przysmaków przygotowanych przez nasze mamy. Dziękujemy!

22 kwietnia 2016 Dzień Ziemi
zobacz więcej

U nas dzisiaj dwa ważne wydarzenia:

- finał tematycznego konkursu plastycznego,

- wielkie porządki w naszej wsi.

 

Laureaci konkursu to:

 

              W kategorii klas młodszych:

 

I miejsce Maja z kl. II

II miejsce Bartosz z kl. III

III miejsce ex equo: Natalia i Nikola z kl. I oraz Hania z kl. II.

 

             W kategorii klas starszych:

 

I miejsce - Wanesa z kl.V

II miejsce - Pola z kl. IV

III miejsce Julia i Ola z kl. IV

Gratulujemy!

Po rozdaniu nagród udaliśmy się wszyscy razem  sprzątać "nasz mały świat"! Okazuje się, że nie wszyscy dbają o czystość naszej wsi. Nazbieraliśmy niemało śmieci, a teraz cieszymy się, że nasza wieś jest wiosną jeszcze piękniejsza!

                           19 kwietnia 2016 Europejczycy - to my ! - Dzień Grecki
zobacz więcej Dzisiaj Greków udawali nasi najmłodsi! To przedszkolaki oprowadzały nas  po pięknej i słonecznej Grecji. Najpierw poznawaliśmy kraj, jego historię, krajobraz, osobliwości architektury i sztuki, a także wierzenia. Mali "starożytni bogowie" pięknie prezentowali się w oryginalnych strojach, opowiadali o postaciach bogów, pokazywali ich atrybuty, demonstrowali ich moc.

Następnie przedszkolaki odtańczyły narodowy taniec grecki  - zorbę.

Na koniec boska uczta - nektar i ambrozja - czyli degustacja   przysmaków i potraw greckich przygotowanych wspólnie przez panie wychowawczynie i rodziców, którym serdecznie dziękujemy. Było pysznie, pachniało Grecją i jej klimatem.

Odwiedziły nas nawet nasze absolwentki: Julia, Kasia, Patrycja ! Cieszymy się z tego spotkania !

18 kwietnia 2016 Poznajemy trudną pracę leśnika.....

....o której opowiedział nam dzisiaj przedstawiciel Ojcowskiego Parku Narodowego. Dowiedzieliśmy się, jak wiele trudu kosztuje utrzymanie w należytym stanie obszarów leśnych, jak ważne są one dla nas i naszego zdrowia, a także dla całego kraju. Teraz jeszcze lepiej wiemy, że należy je szanować i doceniać. Także pracę tych, którzy na co dzień się nimi opiekują.

13.04.2016 r. Gminne Święto Matematyki

zobacz tutaj

 

Dzisiaj odbył się u nas V Gminny Konkurs Matematyczny pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skała Pana Tadeusza Durłaka. Konkurs, jak co roku przygotowała nauczycielki tej szkoły – Anna Walczak-Panna. Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych dzieci, stwarzanie im możliwości sprawdzenia i porównania swoich umiejętności matematycznych z innymi. Do konkursu przystąpili uczniowie klasy IV, V oraz VI z 5 szkół podstawowych Gminy Skała. Finaliści etapu szkolnego zmagali się z zadaniami o różnym stopniu trudności, rozwiązując test mogli zdobyć maksymalnie 30 punktów. Wszyscy uczniowie reprezentowali bardzo wyrównany poziom wiedzy, jednakże nie wszystkim udało się pokonać trudności podczas rozwiązywania zadań. Laureaci otrzymali puchary oraz medale, pamiątkowe dyplomy, książki i gry planszowe. Pozostali uczestnicy również zostali nagrodzeni dyplomami oraz słodkim poczęstunkiem. Fundatorem pucharów oraz medali był Burmistrz Miasta i Gminy Skała. Serdecznie dziękujemy!

Laureatami zostali:
I miejsce – Bartosz J.( SP im. H Sienkiewicza w Cianowicach )
II miejsce –  Oskar M.( SP im. W. Łokietka w Skale )

III miejsce – Filip J.( SP w Smardzowicach )
 

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

12 kwietnia 2016 Co poza Minecraftem?

zobacz więcej

Taki tytuł nosiły warsztaty, w których uczestniczyli uczniowie klas IV-VI naszej szkoły. W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Krakowie oraz w  Artetece mieliśmy okazję poznać wiele różnych sposobów spędzania wolnego czasu. Najbardziej spodobały nam się komiksy oraz  gry planszowe, które stanowią nie tylko  rozrywkę, ale przede wszystkim kształcą spostrzegawczość, pamięć, refleks. Można pograć z kolegami, można wciągnąć do gry cała rodzinę. Naprawdę warto!!!!!!

Potem jeszcze zwiedziliśmy jedną z największych bibliotek
w Krakowie. Lubimy takie wycieczki.Zgadzamy się z powiedzeniem, że podróże kształcą.

8 kwietnia 2016

 Białoruś – piękno wschodu…

zobacz więcej

Kontynuując cykliczne spotkania A moja mama, a mój tato jest…, zaprosiliśmy na lekcję p. Julię, która pochodzi z Białorusi i jest mamą Antosia, naszego młodszego kolegi. P. Julia opowiedziała nam o swojej ojczyźnie, pięknych lasach i bagnach, opisała codzienne życie Białorusinów, ich kulturę, tradycje i zwyczaje. Opowiedziała nam także o trudnej współczesnej rzeczywistości Białorusinów. Poczęstowała nas również przysmakiem ze swojego dzieciństwa – czekoladową kiełbasą z bakaliami. Nasze spotkanie było bardzo ciekawą lekcją, pytaniom nie było końca, p. Julia starała się odpowiedzieć na wszystkie, za co serdecznie dziękujemy!

 

Zapraszamy Rodziców na wspólne lekcje, każdy z nas może czegoś nauczyć innych, opowiedzieć o swoim życiu, hobby czy pokazać swoje talenty.

Bardzo lubimy takie spotkania! 

8 kwietnia 2016 Profilaktyki nigdy dość!
zobacz więcej

Uczniowie klas I-III wzięli dziś udział w teatrzyku profilaktycznym w SP w Cianowicach. Dzieci obejrzały przedstawienie "Z miłości do serduszka", aktywnie w nim uczestniczyły, uczyły się,jak wyrażać swoje emocje, jak radzić sobie ze złością, smutkiem. Poznawały także sposoby dbania o własne zdrowie, serce, o to, aby jak najaktywniej spędzać wolny czas. Słowem- kto się rusza, nie choruje.

5 kwietnia 2016 Szóstoklasiści pokazują dzisiaj, co potrafią.....
zobacz tutaj .....i piszą Sprawdzian po szkole podstawowej. Trzymamy za nich kciuki i wierzymy, że dadzą z siebie wszystko!!!!!
                              22 marca 2016                  Radosna Wielkanoc!

        

zobacz tutaj

                 

 

Żeby śmiały się pisanki,
uśmiechały się baranki,
mokry śmigus zraszał skronie,
dużo szczęścia sypał w dłonie!

 

W naszej szkole było dzisiaj uroczyście, radośnie. Najpierw było  spotkanie uczniów, nauczycieli, rodziców, tematyczna inscenizacja
i wspólne śpiewanie, potem klasowe śniadanka wielkanocne. Wszystko zgodnie z tradycją. Nawet  śmigus - dyngus
!!!

18 marca 2016

Już nie możemy sie doczekać !

zobacz więcej Z niecierpliwością oczekujemy wiosny ! Już dzisiaj przygotowaliśmy marzanny, które spalimy i w ten sposób pożegnamy zimę. Umiemy  wszyscy piękny wiersz Jana Brzechwy :"Wiosna" i czekamy, aż "przyjdzie pieszo"......

18 marca 2016

U nas już świątecznie......

zobacz więcej A przekonywały nas o tym dzisiaj przedszkolaki, które cały dzień malowały, rysowały, ozdabiały pisanki i kraszanki. Najwięcej radości przyniosło poszukiwanie pisanek w naszym szkolnym ogrodzie. Ależ to była frajda !!

Także i starsi uczniowie przygotowywali na zajęciach ozdoby i stroiki świąteczne, wykonywali karty na Gminny Konkurs Plastyczny oraz palmy na Niedzielę Palmową. Wszystko zgodnie z tradycją i zwyczajami naszej okolicy regionu, kraju.

17 marca 2016

Zbliża się Wielkanoc

zobacz więcej A jak Wielkanoc - to oczywiście palma wielkanocna! To już tradycja, że wykonują ją mamy uczniów trzeciej klasy . Tak było i w tym roku! Najpierw obmyślanie koncepcji, potem projekt i.....do dzieła. Spod rąk naszych mam wyszła cud - palma,którą w Niedzielę Palmową zawieziemy do Kościoła na konkurs.
Dziękujemy Dominikowi, naszemu absolwentowi, za coroczne wsparcie przy wykonywaniu palmy !!!
                              17 marca 2016                Szkolne Święto Matematyki
zobacz więcej

 

Dzisiaj uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Międzynarodowym Konkursie Matematycznym Kangur. W czasie 75 minut rozwiązywali zadania w trzech kategoriach: Żaczek, Maluch oraz Beniamin. Główną ideą konkursu  jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy. Dzień konkursu, "Dzień Kangura" stał się już w szkołach wielu krajów prawdziwym świętem matematyki, nie ograniczającym się wyłącznie do samego konkursu. Jest też okazją do realizowania innych form popularyzacji matematyki.

Życzymy naszym uczniom wielu sukcesów w tej i następnych edycjach Konkursu!

 

15 marca 2016

 Kolejny dzień z cyklu "Europejczycy - to my!

zobacz więcej Dobry den !

Dzisiaj klasa III zaprosiła nas na wędrówkę do Czech. Po kraju naszych sąsiadów oprowadzali nas Rumcajs, Hanka i Cypisek. Słuchaliśmy recytacji po czesku, mogliśmy poznać największe osobliwości Czech, stolicę Pragę, inne duże miasta. Poznaliśmy  różne czeskie słowa, obejrzeliśmy skoczną polkę wykonaną przez trzecioklasistów, a na koniec wzięliśmy udział w konkursie plastycznym. Lepiliśmy postać Rumcajsa lub Krecika. Było przy tym dużo radości i zabawy!

Ahoj!

14 marca 2016

Mistrz Rachunków w akcji......

zobacz wiecej

Uczeń klasy VI Wojtek L. został finalistą Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. To duże osiągnięcie znaleźć się wśród najlepszych w województwie. Gratulujemy!
9 marca 2016 Owoce i warzywa są na 5!
zobacz więcej

 

                              

Nie jest prawdą , że dzieci nie lubią warzyw i owoców. Mogą im nie smakować niektóre rodzaje, ale rzadko się zdarza, aby nie lubiły ich wcale. Sprawdzili to uczniowie kl. IV, na lekcji przyrody przygotowali pyszne musy i soki owocowo-warzywne,
a także poznali kilka ciekawostek o owocach i warzywach świata. Przekonali się, że spożywanie owoców i warzyw jest ważne
i zdrowe!

 

11 marca 2016 Uwaga Rodzice! Program 500 +
  Informacje dot. realizacji Programu 500 + na terenie Gminy Skała

 

kliknij tutaj: program500+

 

 8 marca 2016 ŚWIETLIK
 

Logo

        

                                     

Marzec to miesiąc pełen konkursów, także tych naukowych jak Międzynarodowy Konkurs Matematyczny  „Kangur” czy Ogólnopolski Konkurs Nauk Przyrodniczych „Świetlik”. Głównym celem tego Konkursu jest rozpowszechnianie nauk przyrodniczych jako ciekawego, fascynującego źródła wiedzy o świecie, dostępnego dla każdego. Nowatorska formuła, polegająca na przeprowadzeniu doświadczeń uświadamia dzieciom, że wszystko, co dzieje się
w naturze, ale też w domu, szkole, w środowisku, da się wyjaśnić w sposób naukowy. To także świetna zabawa ucząca dyscypliny, cierpliwości i odpowiedzialności. Efekty naszych konkursowych zmagań poznamy 9 maja 2016r.

 

 

8 marca 2016 Dziewczynom, kobietkom, kobietom......

wyrazy szacunku, miłości.......

najlepsze życzenia i moc buziaków   !!!!!!!

 
7 marca 2016 Gabrysia na podium!!
 

Miło nam poinformować, że w Gminnym Konkursie Plastycznym nasza reprezentantka Gabrysia K-S z klasy VI zajęła 3.miejsce ! Tak po cichu liczyliśmy na Nią  i trzymaliśmy mocno kciuki ! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

2,3 marca 2016 Oj działo się, działo  w..... Warszawie!
zobacz więcej

 

W dniach 2-3 marca młodzież z klas IV-VI uczestniczyła
w wycieczce do Warszawy
. Niewątpliwą atrakcją wycieczki okazał się przejazd nowoczesnym pociągiem Pendolino, dzięki któremu podróż do Warszawy zajęła tylko 2,5 godziny .Uczniowie mieli także okazję podróżować metrem, w tym nowo otwartą linią M2. Oprócz zachwytu nad nowoczesnymi środkami transportu był czas na spacer urokliwymi uliczkami Starego Miasta, przejście pod Grób Nieznanego Żołnierza, pod bramę Uniwersytetu Warszawskiego.
W Pałacu Kultury i Nauki podziwialiśmy wystawę „Fantastyczny świat pająków i skorpionów”.Prawdziwi kibice sportowi mogli podziwiać od środka gmach Stadionu Narodowego.Na specjalne zaproszenie Pani Poseł Elżbiety Dudy odwiedziliśmy gmach Sejmu: galerię Sali Posiedzeń Sejmu, hall główny (makieta kompleksu budynków sejmowych, tablica upamiętniająca posłów II Rzeczypospolitej, którzy zginęli w czasie II wojny światowej, tablica upamiętniająca parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem, gablota z laskami marszałkowskimi), Salę Kolumnową, Korytarz Marszałkowski. Serdecznie dziękujemy Pani Poseł za zaproszenie oraz bardzo życzliwe przyjęcie nasze grupy!
Ostatnim punktem naszego programu było Centrum Nauki Kopernik.Jest to wspaniały ośrodek nauki, którego misją jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się. Wszyscy mogliśmy poznawać prawa nauki poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Mieliśmy okazję własnoręcznie dokonywać wielu doświadczeń naukowych, zobaczyć na własne oczy mechanizmy funkcjonowania ludzkiego organizmu, urządzeń, wszechświata i wielu innych aspektów otaczającego nas świata. Urozmaicony program i mnogość atrakcji sprawiły, że wyjazd należy zaliczyć do naprawdę udanych.

19 lutego 2016

Ojcowski Park Narodowy skończył 60 lat!

zobacz więcej:

Nikogo nie trzeba przekonywać o  walorach przyrodniczych kulturowych OPN. Bardzo lubimy go odwiedzać, korzystając
z jego dobrodziejstw i oferty edukacyjnej. Dzisiaj pracownicy parku zawitali do naszej szkoły, aby opowiedzieć nam o
sowach zamieszkujących OPN. Poznaliśmy wymagania życiowe, miejsca lęgowe sów, posłuchaliśmy ich odgłosów i obejrzeliśmy piękne fotografie: Włochatki, Uszatki, Płomykówki czy Pójdźki…

Wszyscy wiemy, że sowa jest symbolem mądrości i wiedzy.

To była bardzo ciekawa lekcja!

Kolejna, już w kwietniu, dowiemy się wówczas, na czym polega praca leśnika w parku.

Śmiało możemy powiedzieć, że jesteśmy przyjaciółmi OPN !

18 lutego 2016

Pokazujemy, na co nas stać !
zobacz tutaj Reprezentacja naszej szkoły brała ostatnio udział
w Indywidualnych i Drużynowych Mistrzostwach w tenisie stołowym, które przez dwa dni odbywały się w Skawinie.
W szranki stanęły zarówno dziewczęta jak i chłopcy. Rywalizacja była niezwykle ostra, ale i tak poszło nam całkiem nieźle! Wśród 48 zawodniczek  Gabrysia K-S z kl. VI była siódma, zaś chłopcy drużynowo zajęli V miejsce. Brawo !
                        17 lutego 2016 Grunt to dobrze i szybko liczyć!
zobacz wiecej

U nas w szkole odbył się dzisiaj konkurs matematyczny „Mistrz Rachunków”. Uczniowie klas IV-VI oraz dziadziuś Poli Kmity – pan Józef, zmierzyli się z 45 zadaniami rachunkowymi. Najlepszy okazał się być Wojtek z klasy VI, który w czasie 8 minut wykonał wszystkie zadania bezbłędnie! II miejsce zajął Miłosz z klasy VI, III miejsce Gabriela K-S. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy! Do zobaczenia za rok!

 

 

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych i klasy I na rok szkolny 2016/2017

oddziały przedszkolne klasa pierwsza
harmonogram
kryteria
deklaracja kontynuacji
wniosek o przyjęcie
oświadczenia rodziców
harmonogram
kryteria
deklaracja kontynuacji
karta zapisu
wniosek o przyjęcie
11 lutego 2016                      Idzie nam coraz lepiej
 

Nasza reprezentacja w Gminnym Turnieju Szachowym klas I-III poradziła sobie całkiem dobrze ! Feliks z klasy trzeciej zdobył II miejsce, a Bartek ,także z trzeciej klasy uplasował się w pierwszej piątce!
                      Gratulujemy !!

Uwaga! Zajęcia z zumby odbywają się we środę, godz.13.45 – 14.30

8 lutego 2016 Taneczne Walentynki

To już nasza  tradycja szkolna: Przez dwa tygodnie działa poczta walentynkowa, wszędzie wokół czerwone serduszka, a na koniec tańce i zabawa podczas szkolnej dyskoteki zorganizowanej przez Samorząd Uczniowski!
Tak było i tym razem. Niektórzy z nas otrzymali  po kilkanaście walentynek, co czasami było nawet powodem do lekkiej zazdrości! Ale szybko przeszła, bo rozweseliły nas wspólne tańce i zabawa ! A poczta walentynkowa działa jeszcze do 14 lutego ! Kto nie zdążył-niech sie pośpieszy. Może ktoś bardzo czeka na tę walentynkę ......

8 lutego 2016 Dla  Babci i Dziadziusia
 

zobacz więcej

Serdeczne życzenia, buziaki, laurki, wiersze i piosenki-
to wszystko dla naszych kochanych: Babci i Dziadziusia!

Odwiedzili dzisiaj naszą szkołę, a my ugościliśmy ich najlepiej, jak potrafiliśmy. Bardzo kochamy naszych dziadków, wiemy, że
i oni  nas bardzo  kochają. Są, obok rodziców, naszymi najlepszymi przyjaciółmi.

1 lutego 2016 Szanowni Państwo !
ulotka1ulotka2

Oddział Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krakowie, w związku ze zwiększoną liczbą zachorowań na grypę, przypomina o konieczności przekazania dzieciom w przedszkolach i uczniom w szkołach informacji dotyczącej zapobiegania grypie. Równocześnie prezentujemy ulotki informacyjne dotyczące zachowań przyczyniających się do ograniczenia zachorowań na grypę.                      

17 stycznia 2016 Kolędujemy,kolędujemy.......
zobacz tutaj

Nasi uczniowie wzięli dziś udział  w tradycyjnym  Konkursie Kolęd i Pastorałek, który  odbywa się co roku w CKSiR w Skale. Kolędowaliśmy silna grupą. Było bardzo radośnie. A potem szybko wróciliśmy do szkoły, gdzie trwała w najlepsze zabawa karnawałowa......

17 stycznia 2016 W karnawale bawimy się doskonale......
zobacz wiecej

Niedziela przed feriami zimowymi to dla nas tradycyjny dzień zabawy karnawałowej. Tak było i tym razem.
Spotkanie z rodzicami, dziadkami, mieszkańcami wsi to okazja
do zaprezentowania aktorskich popisów naszych uczniów, a potem do wspaniałych zabaw i tańców.

Jak zawsze nasze mamy przygotowały dla nas poczęstunek, było pysznie! Dziękujemy!

Teraz już życzymy wszystkim wspaniałego zimowego odpoczynku !!!!!

8 stycznia 2016 Uwaga! Uwaga!

Miło nam poinformować, że nasza szkoła uczestnicząc
w ogólnopolskim Programie Wiarygodna Szkoła Podstawowa po przejściu weryfikacji uzyskała tytuł :

 

WIARYGODNA SZKOŁA

 

Oznacza to, że w należytym stopniu zabezpieczamy właściwy poziom edukacyjny, wychowawczy szkoły oraz bezpieczeństwo swoim uczniom.

 

zobacz tutaj: certyfikatws

7 stycznia 2016

Lepsza szkoła

   lepsza szkoła * lepsza szkoła * lepsza szkoła * lepsza szkoła

Programy LEPSZEJ SZKOŁY pomagają w weryfikacji wiedzy uczniów badaniu efektywności nauczania oraz w przygotowaniach do egzaminów zewnętrznych. Bierzemy udział w programie Sesja z plusem oraz Próbny sprawdzian szóstoklasisty. Sesja z plusem  to ogólnopolski program badające kompetencje matematyczne uczniów w szkole podstawowej. Nasi  uczniowie, wspólnie z dziesiątkami tysięcy uczniów z całej Polski rozwiązują standaryzowane testy. Sesje z plusem odbywają się trzy razy do roku w każdej klasie. Próbny sprawdzian przeprowadzamy corocznie w listopadzie.
7 stycznia  2016

 

Z wizytą w Operze Krakowskiej

zobacz tutaj:

W fantastyczną podróż, w magiczną krainę muzyki i baśni zabrał nas p. Andrzej Zarycki, kompozytor muzyki do spektaklu „Muzyka i magia” i, co nas cieszy, mieszkaniec Szczodrkowic. Oczarował dzieci niezwykłością zdarzeń, bo jak mówi jedna z piosenek spektaklu - "Jest wiele teatrów na świecie, bardziej i mniej poważnych, lecz najwspanialszym dla dzieci jest teatr wyobraźni". „Muzyka i magia” to spektakl rodzinny, z którego każde pokolenie może wynieś coś dla siebie…

Z całego serca życzymy Wszystkim..............

 

               

            S Z C Z Ę Ś L I W E G O   N O W E G O  R O K U

 

 

           

piątek,18 grudnia 2015

Wigilijne spotkania

zobacz więcej

Dzisiaj tradycyjnie spotkaliśmy sie podczas klasowych wigilii. Dzięki pomocy naszych mam na pięknie przystrojonych stołach znalazły sie tradycyjne potrawy wigilijne, smakołyki. Nie zabrakło sianka, żłóbeczka, stroików. Był opłatek i serdeczne życzenia.
A na koniec brzmiały kolędy.......

17 grudnia 2015

Konkursowe szopki

zobacz więcej

Jak co roku, także i teraz przygotowaliśmy na szkolny konkurs szopki bożonarodzeniowe. Bardzo lubimy tę tradycję. Podczas długich grudniowych wieczorów, razem z rodzicami i dziadkami, wykonujemy poszczególne elementy, dekoracje, światełka -
a potem czekamy na werdykt jury, która szopka spodobała się najbardziej. W tym roku członkowie jury głowili się i głowili,
aż w końcu nagrodzili wszystkie szopki ex equo I i II miejscami.

czwartek,17 grudnia 2015

" Do szopy, do szopy wszyscy......"

zobacz więcej

Tak śpiewaliśmy dzisiaj podczas Wieczoru Kolęd i Pastorałek. Takie spotkania to już nasza piękna szkolna tradycja. Spotkaliśmy się więc wieczorem na wspólnym kolędowaniu.Były piękne Jasełka, które przybliżyły nam tradycje i zwyczaje bożonarodzeniowe w różnych krajach europejskich. Był konkurs rodzinnego kolędowania,a potem wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. Jak przystało na Europejczyków- śpiewaliśmy w różnych językach.

Feliz Navidad! Prospero Año y Felicidad! We wanna wish you a Merry Christmas! Silent night! Holy night!  Stille Nacht! Heilige Nacht!
Te i inne słowa płynęły wraz z serdecznymi życzeniami od wszystkich dla wszystkich.

Razem z nami w ten magiczny wieczór byli znakomici Goście:Pan Burmistrz Tadeusz Durłak,Księża z naszej Parafii,Pan Radny P.Niewiadomski,licznie przybyli Rodzice,Dziadkowie,Mieszkańcy wsi.

Dziękujemy wszystkim za uroczy wieczór, wspaniałą atmosferę, którą zabieramy do naszych domów na piękne,rodzinne i radosne święta Bożego Narodzenia!

14 grudnia 2015 Nasze sukcesy

Tenis stołowy to nasza szkolna dyscyplina. Gramy, kiedy tylko jest możliwość, toteż nie dziwi nas to, że nasi uczniowie są dobrzy w tym sporcie. Na potwierdzenie tej nieskromnej tezy pragniemy poinformować, że Gabrysia K.-S. z kl. VI wygrała indywidualnie Gminny Turniej w Tenisie Stołowym, a razem
z Gabrysią J. zdobyły  drużynowe mistrzostwo Gminy. Chłopcy również sie popisali, zdobywając II miejsce. Gratulujemy!!!!
  U nas już pachnie świętami!!!!
zobacz więcej

 Na te dni czekamy z ogromną niecierpliwością. Zaraz więc po mikołajkach przystępujemy do świątecznego przystrajania naszej szkoły. Wszędzie piękne łańcuchy, choinki, stroiki, migają kolorowe światełka, wszystkie klasy i korytarze wyglądają bajkowo.....Ale najpiękniej pachnie świątecznymi ciasteczkami, które dzieci pieką na wspólne kolędowanie. To już u nas dwudziestoletnia tradycja ! Lukrowane pierniczki, miodowe ciasteczka oraz ciasteczka orzechowe ozdabiamy według własnych pomysłów. Jest przy tym dużo radości, śmiechu, zabawy. A kiedy spotkamy się podczas wspólnego wieczoru, w całej szkole zabrzmią kolędy, odegramy jasełka i z niecierpliwością będziemy czekali na wigilijny wieczór........

7 grudnia 2015

Mikołajkowe spotkanie z zerówkowiczami w roli gospodarzy

Marcin Brykczyński: MIKOŁAJKI

 

Święty Mikołaj to taki święty,

Który przynosi dzieciom prezenty.

I choć to może jedynie bajka,

Mieszka podobno gdzieś w Mikołajkach.

 

Ma tam, jak mówią, domek z ogródkiem,

Gdzie spędza chwile wytchnienia krótkie,

Bo choć to męczy go pewnie nieraz,

Co dzień dla dzieci prezenty zbiera.

 

Wreszcie nadchodzi chwila właściwa,

Więc renifery z północy wzywa.

A z nimi sanie, do których Święty

ostrożnie wkłada wszystkie prezenty.

 

Ruszają sanie, mkną ponad drzewa,

Święty Mikołaj wesoło śpiewa.

A z sań ku ziemi, w szalonym biegu,

prezenty lecą, jak płatki śniegu.

 

Nad ranem koniec podniebnej jazdy,

na pożegnanie mrugają gwiazdy

I choć to może jedynie bajka,

Święty Mikołaj śpi w Mikołajkach.

 

zobacz tutaj

 

W całej Polsce utarło się, że to w nocy z 5 na 6 grudnia Mikołaj odwiedza najmłodszych. Mikołajkowe tradycje różnią się jednak znacznie w wielu regionach kraju.

Według ludowych tradycji święty Mikołaj jest patronem pasterzy i bydła, które chroni przed wilkami. Dlatego właśnie 6 grudnia pasterze składali mu specjalne ofiary w postaci wieńców z lnu i konopi, kładąc na nich jaja kurze i gęsie.

Tego dnia prowadzono też na plebanię owce i baranki. Zwyczaj odwiedzania domów przez Mikołaja był znany w niektórych regionach Polski już w XIX wieku. Święty odwiedzał domy razem z aniołkiem i rogatym diabłem, przepytywał dzieci z pacierzai pytał rodziców o ich zachowanie. Grzecznym wręczał łakocie, tym złym dawał rózgi.

A dzisiaj dzieci z zerówki zaprosiły nas na piękne przedstawienie, a potem częstowały ciasteczkami. Mikołaj poczęstował nas także cukierkami, a dzieci, które wykonały najdłuższy łańcuch na choinkę, otrzymały nagrody.

Wyobraźcie sobie, że łańcuch Malwinki z przedszkola miał
aż 96 metrów długości........

piątek, 4 grudnia 2015

ILE LAT LICZY SOBIE NASZ ŚWIAT?

zobacz więcej

Jak powstał świat i skąd się wzięliśmy? Czym są skamieniałości
i trylobity? Dlaczego dinozaury wyginęły? Na te i na wiele innych pytań dotyczących prehistorii otrzymaliśmy odpowiedzi na  zorganizowanych dzisiaj zajęciach przyrodniczych.
Było bardzo ciekawie, a  my się cieszymy, gdy  poznajemy nasz piękny świat !

środa,2 grudnia 2015 Z wizytą w Majsterkowie

zobacz więcej

Dzisiejsza wycieczka do Krakowa była niezwykle ciekawa. Najpierw uczestniczyliśmy  w warsztatach "Majsterkowo" organizowanych przez pracowników Castoramy. Samodzielnie wykonywaliśmy drewniane zabawki: dziewczynki -kołyskę, chłopcy- ciągnik z przyczepą. Było wiele radości podczas montowania poszczególnych elementów, a potem podczas malowania i ozdabiania prac wg własnego pomysłu.

 

Następnie  odwiedziliśmy Dom Jana Matejki. Mogliśmy zobaczyć, jak żył i tworzył jeden z największych polskich malarzy, mogliśmy podziwiać jego dzieła.

To były bardzo ciekawe lekcje....

1 grudnia 2015 Wizyta Świętego Mikołaja
zobacz więcej

 

 

Święty Mikołaj odwiedził nasze przedszkolaki  nieco inaczej niż zwykle. Przybył wraz z teatrzykiem, aby dzieci mogły zobaczyć, jak to Krysia Kaprysia „grymasiła i kaprysiła” przez cały rok, a potem było jej przykro, że Święty Mikołaj do niej nie przyszedł. To była nauczka dla Krysi, a ona sama postanowiła być dobra i uczynna.
Oczywiście, nasze przedszkolaki  zostały obdarowane prezentami, bo, jak twierdziły, podobno cały rok były bardzo grzeczne ;-)

 

                     piatek,27 listopada 2015                    Książki naszych marzeń

               zobacz więcej

Samorząd szkolny ogłosił przed miesiącem bardzo radosną wiadomość. Wszyscy wspólnie mogliśmy zgłaszać tytuły książek, które chcielibyśmy mieć w naszej szkolnej bibliotece. No
i nasze marzenia się spełniły. Mamy wiele nowych książek, które wypożyczamy i z przyjemnością czytamy. Aby jeszcze bardziej zainteresować wszystkich książkami i zachęcić do czytania, starsi uczniowie w ramach Klubu Przyjaciół Książki czytają codziennie młodszym dzieciom bajki, baśnie, wierszyki.
Brawo! To bardzo ciekawe i pożyteczne !!!!

Uwaga! Ważne! Oferta wycieczek szkolnych! Pilne!

Ze względu na konieczność wcześniejszej rezerwacji zgłoszenia przyjmujemy już teraz ! Zostały ostatnie miejsca!

Kontakt w szkole z Panią Anną Walczak - Panną

klasy: I - VI

miejsce: Jastrzębia Góra (nad morzem) - OW „Trzy Korony”    

termin: 6- 10 czerwca 2016 r.
koszt: 640 zł

- przejazd pociągiem Pendolino

- w ofercie m.in. :Wieczór Kaszubski, wycieczka na Hel, wizyta w Fokarium, Muzeum Obrony Wybrzeża, zwiedzanie Pucka, Grota Miechowska, pobyt 50 min w Aqua Park – Prima Vera, wycieczka do Trójmiasta, Okręt-Muzeum ORP „Błyskawica”

-wyżywienie 3 x dziennie

klasy IV – VI

miejsce: Warszawa                      

termin: 2- 3 marca   2016 r.
koszt: 350 zł

- przejazd pociągiem Pendolino;
- w ofercie m.in. : zwiedzanie Warszawy pod opieką przewodnika, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik

- wyżywienie: 2 x obiad, 1 x śniadanie, 1 x kolacja

 
27 listopada 2015

Andrzejki u najmłodszych

zobacz więcej

 

W andrzejkowy dzień w naszym przedszkolu panowała magiczna atmosfera. Wszystkie przedszkolaki zaprezentowały się we wspaniałych strojach. Wszyscy wspaniale się bawili, tańczyli
i wykonywali zadania przyniesione przez „magiczne nietoperze”. Na zakończenie zabawy przedszkolaki zajadały się pysznościami przygotowanymi przez naszych wspaniałych rodziców.

Dziękujemy!

 

czwartek,26 listopada 2015

           Andrzeju, szczęście pannom daj......

zobacz więcej

Dzisiaj u nas była zabawa andrzejkowa!!! Inscenizacja związana
z tradycjami andrzejkowymi, teatrzyk cieni, wróżby, zabawy, tańce - no i oczywiście ...lanie wosku !!!!

Kto będzie miał szczęście, kto musi uważać na czarnego kota, kto nie może wstawać lewą nogą.....wszystko to już wiemy
po wczorajszych wróżbach.

Było bardzo wesoło i smacznie, bo rodzice przygotowali dla nas pyszny poczęstunek. Dziękujemy ! Bywało i strasznie, bo niektórzy nieźle nas wystraszyli swoim przebraniem !

To był radosny wieczór !!!!

 

                         25 listopada 2015

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
zobacz więcej

 

Dzisiaj nasze przedszkolaki obchodziły światowy Dzień Pluszowego Misia. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, poznały historię pluszowego misia, bawiły się ze swoimi misiami, tańczyły i śpiewały. Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu, radości i wspólnej zabawy.
Jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom możliwość zaprezentowania kolegom i koleżankom swojego własnego, ulubionego misia.

 

piatek.20 listopada 2015

 Z wizytą w UMiG Skała…
zobacz więcej

                              

20 listopada br. po raz drugi w Polsce obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka. Odczytaliśmy list skierowany do nas przez Rzecznika Praw Dziecka, p. Marka Michalaka, przypomnieliśmy podstawowe prawa i obowiązki ucznia, dziecka, obywatela. A że mamy prawo pytać i wypowiadać się, udaliśmy się do Urzędu Miasta i Gminy w Skale na spotkanie z p. Burmistrzem. W sali narad dyskutowaliśmy, poznawaliśmy tajniki pracy Burmistrza i radnych, zadawaliśmy pytania na nurtujące nas tematy, a tych nie brakowało. P. Burmistrz, skrupulatnie na wszystkie odpowiedział, objaśnił nam także znaczenie symboli miasta – herbu i flagi oraz dystynktoriów.
SU przekazał p. Burmistrzowi podziękowania, prośby i pomysły dotyczące funkcjonowania naszej szkoły. Następnie zostaliśmy zaproszeni do gabinetu p. Burmistrza i- zasiadając w fotelu- mogliśmy choć przez chwilę poczuć smak władzy. Potem udaliśmy się do biura ewidencji ludności, tam dowiedzieliśmy się m.in. jak i kiedy możemy otrzymać dowód osobisty i dlaczego nasze dane osobowe muszą być chronione. Następnie odbyliśmy krótki spacer po Urzędzie, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy tablicy poświęconej Janowi Pawłowi II – honorowemu obywatelowi Skały i tak skończyła się nasza lekcja samorządności, bardzo ciekawa, pouczająca i jakże dla nas ważna!

 

piątek,13 listopada 2015 Z wizytą w fabryce bombek choinkowych
zobacz więcej

 

Piątek 13 listopada na pewno nie przyniósł naszym przedszkolakom i uczniom klas I, II, III przysłowiowego pecha,za to wiele pozytywnych wrażeń wyniesionych z wycieczki do miechowskiej fabryki bombek choinkowych „Decora”. Dzieci poznały proces powstawania bombek i figurek ,które każdego roku  wieszamy na naszych choinkach. Mogły też zobaczyć, jak zachowuje się rozgrzane szkło i poznać znaczenie słowa „manufaktura”. Samodzielnie dekorowały własne bombki i figurki, które na pewno zostaną powieszone na wszystkich choinkach w ich domach przez wiele, wiele świąt Bożego Narodzenia, a w przyszłości będą wspaniałą pamiątką......

 

12 listopada 2015 To dopiero była zabawa........
zobacz więcej

 

 

Nasze przedszkolaki,i nie tylko, dostrzegły urok pięknej polskiej złotej jesieni. Jako, że uwielbiają być na świeżym powietrzu, urządziły sobie świetną zabawę. Wrażenia z kąpieli w kolorowych liściach pozostaną na długo w pamięci :-)

 

12 listopada 2015 Życzymy powodzenia

 

 

Nasi uczniowie już po raz kolejny wzięli dzisiaj udział
w Międzynarodowym Konkursie Informatycznym.„Bóbr” -to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu Bebras z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.
Charakter zadań konkursowych ma duży wpływ na zainteresowanie konkursem. Pytania testowe w konkursie Bóbr są na ogół związane z posługiwaniem się komputerem i jego oprogramowaniem przy rozwiązywaniu różnych sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania takich jak: język ojczysty, język obcy, przyroda, historia, sztuka, technika i oczywiście matematyka. Niektóre pytania dotyczą budowy komputerów, inne oprogramowania użytkowego. Pytania często związane są również z kulturą i językiem. Wiele pytań umożliwia uczniom wykazanie się umiejętnością algorytmicznego myślenia. Poziom Benjamin adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z klas 4-6. Życzymy naszym uczniom powodzenia!

wtorek,10 listopada 2015

Jeszcze Polska nie zginęła …

zobacz więcej

 

Dzisiaj w naszej szkole było patriotycznie. Powiewały biało – czerwone flagi, wszyscy odświętnie ubrani. A wszystko to z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Teatrzyk szkolny przybliżył nam historię święta 11 listopada. Jeszcze bardziej zrozumieliśmy jego znaczenie. Następnie uczniowie każdej klasy zaprezentowali się recytując wiersze o naszej Ojczyźnie i śpiewając pieśni patriotyczne.

Jesteśmy dumni, że jesteśmy Polakami!!!

 

4 listopada 2015 Spacerkiem śladami przeszłości.....
zobacz więcej

Uczniowie klasy VI odbyli dzisiaj "historyczny" i "kulturalny" spacer po Krakowie. Oglądali miasto przez pryzmat dawnych jego mieszkańców. Poznawali historię miejsc, pamiątek, zabytków. Urokliwe kamieniczki, Barbakan, Brama Floriańska, piękny Rynek i jego zabytki, Trakt Królewski, Wawel, Uniwersytet Jagielloński - to tylko niektóre ze zwiedzanych obiektów. Najbardziej zachwyciła jednak panorama miasta widziana z Wieży Mariackiej, na którą mogli się wdrapać dzięki uprzejmości taty Marty i Marcina.

Taki spacer to wspaniała lekcja historii i nie tylko.....

3 listopada 2015 Europejczycy - to my:

Giorno Italiano czyli Dzień Włoski w naszej szkole

zobacz więcej

 

W tym roku szkolnym realizujemy cykl Europejczycy-to my !! Dzisiaj klasa IV zaprosiła nas do Włoch. Zagościł u nas znany wszystkim dzieciom Pinokio. W zabawny sposób opowiedział o pięknych zakątkach Italii i zwyczajach panujących w tym kraju. Wiemy, że Włochy mają kształt buta, że są tam groźne wulkany
i wyspy, a Rzym leży na siedmiu wzgórzach. Każde z włoskich miast to bogata historia i warto je zobaczyć. Włosi piją ciepłą herbatę tylko wtedy, gdy są chorzy, a cappuccino pije się przed południem. Włosi, tak jak my, uwielbiają muzykę, więc nie mogło zabraknąć tańca i wesołych piosenek. Nauczyliśmy się też kilku włoskich słówek i zwrotów.  A na koniec – degustacja włoskich przysmaków: tiramisu, panna cotta, mozzarella z pomidorkami, spaghetti, torinese - oraz wizyta w kąciku z pamiątkami.To była
ciekawa i wesoła  lekcja!

            Benvenuti in Italia Zapraszamy do Włoch!

Bardzo dziękujemy rodzicom, a w szczególności p. Ewie

 za pomoc w organizacji tego dnia!

 
1 listopada 2015,Wszystkich Świętych Serdeczna pamięć, wspomnienie, znicze......
...to winniśmy wszystkim, których już z nami nie ma, których  mogiły odwiedzamy w dniu dzisiejszym.....
30 października 2015

Czego my nie potrafimy!

zobacz więcej

Uczniowie klasy VI po raz kolejny pokazali, że kulinaria to ich pasja.

Na zajęciach technicznych napracowali się niemało, lepili pierogi ruskie i z farszem jabłkowym. Wybornie smakowały z cebulką
i omastą. Jak widać na zdjęciach, potrafimy dużo, a święta tuż tuż...

Dziękujemy za pomoc p. Grażynie, p. Joannie i babci Władzi!

  Informacje dla wyjeżdżających na basen
 

 

Wyjazdy na basen we czwartki o godz.12.00, przewidywany
powrót ok.14.45.

Do drugiego plecaka należy zabrać:

-strój kąpielowy

-duży ręcznik

-klapki

-czepek

-okulary (kto ma)

-dodatkowa kanapkę i coś do picia.

Prosimy, aby uczniowie mieli ubraną kurtkę, czapkę, szalik, ciepłe buty.

Koszt: 25 zł (przejazd, wstęp, instruktor).

Wpłaty przyjmujemy przed wyjazdem we czwartek.

Zgłoszenie rezygnacji zapisanego dziecka najpóźniej do wtorku,
do godz.11.00.

 

28 października 2015 

  Zagadki starego domu, czyli jak żyło się dawniej.

zobacz więcej

Uczniowie kl. IV-VI gościli dzisiaj w pięknym domu J. Mehoffera przy ul. Krupniczej w Krakowie. Poznaliśmy historię domu artysty, oglądaliśmy meble, sprzęty, pamiątki rodzinne. Dowiedzieliśmy się, jak wychowywano dzieci w XIX wieku, jak spędzały wolny czas i jakie zasady savoir-vivre obowiązywały w tamtych czasach. Wszystko to w formie zabawy, dialogu, pantomimy i wspólnego uczenia się. Zajęcia te pozwoliły nam rozwinąć wyobraźnię, obcować ze sztuką i choć na chwilę wczuć się w duszę twórcy....
Pogoda dopisywała, więc następnie spacerkiem przez Planty,Ogród Profesorski i  Długą Sień  dotarliśmy na dziedziniec
Collegium Maius – najstarszego budynku Uniwersytetu Jagiellońskiego. Spacerując po krużgankach przenieśliśmy się w czasy dawnych żaków. Ach…, żal było wracać !

                       Bardzo lubimy takie lekcje !

23 października 2015   "Bella"
zobacz więcej

                                                

 

Pod takim tytułem obejrzeliśmy dzisiaj spektakl profilaktyczny. Skorzystaliśmy z gościnności SP w Cianowicach. Była to bardzo mądra lekcja tolerancji, eliminowania niepożądanych zachowań
w szkole, w domu, na podwórku. Dowiedzieliśmy się też, do kogo możemy udać się z prośbą o pomoc w sytuacjach tzw. kryzysowych.

                            Dziękujemy!!!

 

20 października 2015

 

Ciekawe zajęcia w Muzeum Etnograficznym
zobacz więcej

Wycieczka do „Muzeum Etnograficznego” w Krakowie przyniosła naszym najmłodszym uczestnikom sporo nowych doświadczeń. Przedszkolaki, zwiedzając izby, oglądały znajdujące się w nich przeróżne i przedziwne rzeczy, przybory, narzędzia, garnki oraz meble. W ten sposób rozbudziła się ciekawość, która dotyczyła życia naszych pradziadów. Pani przewodniczka przebrana za niedźwiedzia bardzo ciekawie opowiadała dzieciom, jak wyglądało życie jesienią na polskiej wsi. Opowiadała o zimowych zapasach, które gromadzą nie tylko ludzie, ale i zwierzęta. Dzieci mogły je zobaczyć, dotknąć i powąchać. Na koniec maluchy wykonały jeża z masy solnej, a dzieci z zerówki posadziły do doniczek ziarenka, z których z pewnością w przyszłości coś wyrośnie.

                    To była bardzo ciekawa wycieczka.....

 

14 października 2015 Dzień Edukacji Narodowej
zobacz więcej

 

Z najlepszymi życzeniami dla Nauczycieli, Uczniów,   Pracowników szkoły
 

Dzisiaj, pomimo brzydkiej aury, było u nas ciepło, radośnie, uroczyście. Spotkaliśmy się wszyscy na uroczystym apelu. Najważniejsi jednak byli Pierwszoklasiści. To oni złożyli ślubowanie i zostali prawdziwymi członkami naszej szkolnej społeczności. Potem aktorzy z teatrzyku szkolnego sparodiowali lekcje, nauczycieli, uczniów - było bardzo śmiesznie!
Na koniec były życzenia, serdeczności, uśmiechy !

12 października 2015 A MOJA MAMA JEST... ZAJĘCIA PLASTYCZNE
zobacz więcej

 

Bardzo lubimy te zajęcia, które prowadzą nasi rodzice. Polubiliśmy już ten cykl "A moja mama/mój tata jest...."
i chętnie zapraszamy do nas naszych rodziców.

Dzisiaj odbyły się zajęcia plastyczne,które poprowadziła Pani Aleksandra, mamą Krzysia z oddziału pięciolatków. Dzieci stworzyły piękny album pamiątkowy swojej grupy.

Było przy tym dużo radości i zabawy. Dziękujemy! 

 

 

6 października 2015 A MÓJ TATA JEST...SPOTKANIE Z POLICJANTAMI
zobacz tutaj

Dzięki tatusiowi Gabrieli i Karola odbyło się dzisiaj w naszej szkole spotkanie z policjantami z KWP w Krakowie.
Dzieci utrwalały zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, rozróżniały uczestników ruchu drogowego, poznawały zakres pracy policjanta, narzędzia jego pracy ( radar, radiowóz,  itp.) oraz uczyły się, jak i kiedy korzystać z numerów alarmowych 997, 112.

To było bardzo przyjemne i pouczające spotkanie.Dziękujemy!

1 października 2015 POWITANIE JESIENI
zobacz więcej

 

 

Dzisiaj powitaliśmy Panią Jesień w Ojcowie. Podziwialiśmy piękno jesiennych barw. Zwiedzaliśmy ekspozycję przyrodniczą oraz obejrzeliśmy projekcję archeologiczno-geologiczną w Muzeum Przyrodniczym. A potem spacer wśród urokliwych drzew, krzewów, traw....... Piękna jest nasza okolica !

 

 

24 września 2015 Uwaga Rodzice! Ważna wiadomość!
  Jeśli zauważyliście problem na głowie dziecka -wszawicę - zgłoście do dyrektora szkoły ! Podejmiemy wspólne działania. Wstydem byłoby nic nie robić.
 Tylko razem pokonamy problem.

 

Zaglądnij tutaj: www.problem-z-glowy.pl

18 września 2015  „SPRZĄTANIE ŚWIATA”
zobacz więcej

W tym roku pod hasłem: „Wyprawa - poprawa” wyruszyliśmy
w teren. Oczami szeroko otwartymi oceniliśmy stan czystości naszej wsi, sprawdziliśmy, czy gdzieś są dzikie wysypiska, czy
w przydrożnych rowach nie zalegają śmieci i czy nie brak na nie koszy. Zrobiliśmy dokumentację fotograficzną i porozmawiamy,
co zrobić, by żyło nam się lepiej, piękniej. Posprzątaliśmy teren wokół naszej szkoły, a także rozpoczęliśmy  całoroczną zbiórkę makulatury, nakrętek i zużytych baterii.

 Troska o środowisko to nasza wspólna sprawa !!!

11 września 2015 „Ambasadorzy Bezpiecznego Internetu” – to my !!!
zobacz więcej

     

Dzisiaj uczniowie klas I-IV uzyskali ten zaszczytny tytuł. Wzięliśmy udział w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-prewencyjnej, która ma na celu ochronę małoletnich w Polsce przed zagrożeniami wiążącymi się z korzystaniem z Internetu. Wiemy, jak  dbać o własne bezpieczeństwo w sieci i jak odpowiedzialnie korzystać z dostępnych w Internecie treści. 

Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji, a realizowany przez Fundację dla Kultury.pl.

 

4 września 2015 

 Klub Eko-Oko dba o szkolne kwiaty

zobacz więcej

Jesteśmy EKO, a to nie nowość! Dzisiaj odbyło się pierwsze
w tym roku spotkanie naszego klubu. Od razu wzięliśmy się do pracy. Postanowiliśmy zadbać o szkolne kwiaty, trochę poprzycinać, poprzesadzać i zasilić. Wymagały naszej pomocy,
a przy okazji nieźle się bawiliśmy. 

Wszystkich EKO- zakręconych

zapraszamy w każdy piątek.

      

Krótko mówiąc – lubimy być EKO!

2 września 2015 Uwaga Rodzice!
  Ważne informacje dla rodziców ubiegających się o:


1. stypendium szkolne

 

Zobacz tutaj:

stypendiumszkolne

 

 

2.wyprawkę szkolną

 

Zobacz tutaj:

wyprawkaszkolna

 

2 września 2015 Tak pracujemy........
   Przedstawiamy Tygodniowy rozkład zajęć- popularnie mówiąc- plan lekcji -obowiązujący w szkole od dzisiaj. Zachęcamy rodziców
i uczniów do zapoznania się i przekazywania ewentualnych uwag
 i opinii.

Zobacz tutaj: plan lekcji

wtorek,1 września 2015 Hej, hej, wracamy.......
zobacz tutaj

 

Skończyły się wakacje. Nacieszyliśmy się słońcem ,latem, zabawą i odpoczynkiem. Zebraliśmy  wakacyjne pamiątki, wspomnienia..... i dzisiaj  jesteśmy już w szkole.

A tu miła niespodzianka: piękny plac zabaw !
 Uroczyście otwarł go Pan Burmistrz Tadeusz Durłak.
 Teraz możemy już korzystać z niego do woli !

Potem wszyscy spotkaliśmy sie z nauczycielami, rodzicami, pracownikami szkoły. Ale najbardziej pędziliśmy na spotkania klasowe z wychowawcami. Tam mogliśmy wreszcie spotkać się
z kolegami i koleżankami, obejrzeć, co zmieniło się podczas wakacji i umówić się na jutro, pojutrze, na wszystkie kolejne dni nowego roku szkolnego.......
Zabieramy się do pracy ! Damy radę! Powodzenia !!!!!

PS W szkole jeszcze jedna wspaniała niespodzianka ! Rodzice ufundowali nam dwie tablice multimedialne, które posłużą nam do nauki i zabawy ! Dziękujemy barrrrrdzo !!!!

 

 

Uwaga Rodzice!

Tu (oraz w kancelarii szkoły) można pobrać wniosek o objęcie dziecka opieką świetlicową.
 Przypominamy, że  w/w opieka przysługuje dzieciom, których  rodzice pracujący zawodowo
 oraz dzieciom uprawnionym do dowozu do szkoły.

kartazgloszeniadzieckanazajeciaswietlicowe

 

......nadszedł rok szkolny 2015/2016.....
Chociaż wakacje w pełni..... nie próżnujemy .......

....i tworzymy Album wakacyjnych wspomnień!

Macie ciekawe zdjęcia? 
Zobaczyliście coś ślicznego, ciekawego, niezwykłego?

A może "fotka" z kimś bardzo interesującym?

Posyłajcie nam te zdjęcia, a my umieścimy je w naszym albumie.

PS Pozdrowienia mile widziane.....

Piszcie do nas: spszczodrkowice@interia.pl

Chociaż wakacje w pełni..... ....przekazujemy ważne informacje!
kalendarz r.szk.2015-2016

Podręczniki i materiały ćwiczeniowe do klas I, II i IV  dotowane przez MEN, czyli bezpłatne dla rodziców.
 W pierwszym tygodniu września rodzice będą wypożyczać je
 z biblioteki szkolnej.

Podręczniki do religii rodzice kupują we własnym zakresie.
 

Rodzice uczniów klas III, V i VI kupują podręczniki zgodnie
 z wykazem:

podręczniki

Uwaga Rodzice! Nauczyciele! Uczniowie!

Książki naszych marzeń!

 

Niezwykła okazja, aby zaproponować książki, które powinny znaleźć się w naszej szkolnej bibliotece !!!

Napiszcie tytuły książek, które lubicie, które Was zaciekawiły
 i chcecie polecić je innym do przeczytania !!

Wybierzemy te, które pojawią się w Waszych e-mailach najczęściej i ................po prostu je zakupimy!

Piszcie do nas: spszczodrkowice@interia.pl

26 czerwca 2015 - 31 sierpnia 2015 Hura ! Już wakacje!

ważne informacje

1.Odpoczywaj bez ograniczeń !

2.Trenuj ciało i umysł !

3.Ruszaj się !

4.Poznawaj ciekawe zakątki !

5.Nawiązuj nowe przyjaźnie !

6.Pamiętaj o bezpieczeństwie !

7.Wolno Ci leniuchować !

ale.........

...poczytaj, bo książka to super przyjaciel !

 

26 czerwca 2015 Kolejny rok szkolny za nami!
zobacz tutaj

Dzisiaj piękna uroczystość - zakończenie roku szkolnego. Świadectwa z wyróżnieniem, nagrody, dyplomy, podziękowania. Wszyscy bardzo przeżywaliśmy ten dzień, a szczególne uczniowie klasy VI, dla których był to ostatni dzień w tej szkole.
 Nie obyło się bez łez.......

Płakaliśmy także ze śmiechu, kiedy szóstoklasiści zaprezentowali nam muzyczny kalejdoskop z siedmiu lat ich pobytu w szkole!

Wspaniały występ, świetna obserwacja i znakomite puenty ! Brawo!

Jeśli tak pójdą przez życie, jak dziś grali na scenie - jesteśmy
 o nich spokojni. Życzymy im szczęścia i sukcesów!

Po południu pożegnaliśmy przedszkolaków - i też było pięknie!

25 czerwca 2015 Połknęliśmy górskiego bakcyla !
zobacz tutaj

 

W dniach 22-24 czerwca 2015r. uczniowie klasy V oraz VI
 po raz kolejny odwiedzili Tatry oraz Pieniny. Podziwialiśmy przepiękne plenery podczas spływu Dunajcem do Szczawnicy. Zdobywając szczyt Sokolicę hartowaliśmy nie tylko nasze ciało, ale również ducha. W Zakopanem podziwialiśmy regionalną architekturę, stroje oraz chaty góralskie. Na naszym szlaku znalazły się również: Sanktuarium Matki  Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, willa Atma, muzeum Kornela Makuszyńskiego, Krupówki. Prawdziwą atrakcją okazało się zwiedzanie jaskiń: Smoczej Jamy oraz Raptowickiej, położonych w Dolinie Kościeliskiej. Spróbowaliśmy również przepysznych oscypków oraz żętycy (serwatki).
 Dziękujemy panu Andrzejowi Grzechynce za profesjonalną
  i troskliwą  opiekę podczas naszych wędrówek.

 

24 czerwca 2015 Wyprawa do indiańskiej wioski  "ARAPAHO".
zobacz tutaj

 

Dzisiaj  wybraliśmy sie do indiańskiej wioski  "ARAPAHO", znajdującej się w miejscowości Zalas.Tam poznawaliśmy tryb życia, kulturę i obyczaje Indian. Zdobywaliśmy sprawności
 i odznaki realizując zadania ich dnia codziennego: strzelanie
 z łuku do bizona, czołganie i podchody, rozpoznawanie śladów -tropienie, wspinaczka, przejście po ognisku szyszek, rozpalanie ogniska w wigwamie itp. Po południu zmęczeni, ale szczęśliwi
 i z głową pełną informacji, wróciliśmy do domów. Teraz możemy docenić to, że nie musimy się o wszystko starać sami, tak, jak prawdziwi Indianie......

 

18 czerwca 2015 Razem możemy więcej.........

Dziękujemy serdecznie wszystkim rodzicom, którzy włączyli się w organizację Dnia Patrona – było pięknie!

Dziękujemy uczestnikom Pikniku, a także hojnym sponsorom. 

Dzięki tej współpracy możemy ofiarować szkole – naszym dzieciom - dwie tablice multimedialne !!!!!

                                          Rada Rodziców

19 czerwca 2015 Szkoła nie tylko uczy........
zobacz tutaj

....ale także kształtuje nawyki prawidłowego odpoczynku, radzenia sobie ze stresem, zmęczeniem. Takie zajęcia mieli dzisiaj uczniowie klasy VI, którzy w tym roku szkolnym pisali Sprawdzian po szkole podstawowej i nieźle  sie przy tym stresowali!!! Pani Iwona uczyła ich, jak ćwicząc wyciszyć organizm, relaksować się, jak codziennie pracować nad harmonią ciała i umysłu.

Pamiętajcie: Codziennie po kilkanaście minut, cierpliwie, solidnie, bez "obijania się" !!! 

Efekty przyjdą szybciej, niż się spodziewacie!

12 czerwca 2015 Spotkanie z prawdziwym żołnierzem

zobacz tutaj

Dzisiaj nasi najmłodsi przeszli niezłą musztrę i jeszcze byli bardzo zadowoleni  z tego powodu !!!!! Dziwne? Nie, gdyż  gościem
 w przedszkolu był prawdziwy żołnierz !!!!! Prezentował dzieciakom swój mundur, wyposażenie, hełm, prawdziwy karabin, opowiadał
 o służbie wojskowej i o tym, co trzeba robić, aby zostać żołnierzem. Odpowiadał na tysiące pytań. Potem wspólne pamiątkowe fotografie  i........ manewry na świeżym powietrzu.
 Ależ to były ciekawe zajęcia !!!!!!
16 czerwca 2015 Niezwykłe talent: Dawid Woźniak
zobacz tutaj To absolwent naszej szkoły zakręcony na punkcie roweru.Ten dopiero potrafi! Wielokrotny mistrz w trialu rowerowym ! Zaraził pasją swoje rodzeństwo i teraz stanowią team nie do pokonania!
14 czerwca 2015 Ekologicznie znaczy logicznie
zobacz tutaj Dzisiaj  podczas Pikniku Ekologicznego w Skale zaprezentowaliśmy występ pod tytułem: SOS dla naszej planety. Potem z rąk Pana Burmistrza otrzymaliśmy nagrody w ramach konkursów: Ekologicznie znaczy logicznie.

Jesteśmy EKO !!!!!!

12 czerwca 2015 I jak nie lubić takiej szkoły? - czyli NOC W SZKOLE
zobacz tutaj

                          

Noce Teatrów, Muzeów czy Bibliotek są ostatnio na topie.
 Pani Ania i Pani Kasia zorganizowały nam
NOC W SZKOLE !
 Start- godz. 19.00,
 a potem: mecz piłkarski, zabawy rekreacyjno-sportowe
 na boisku szkolnym, pizza w różnych wydaniach na kolację, dyskoteka pod chmurką, konkurs karaoke, pokaz mody piżamowej, zajęcia komputerowe, nocny seans filmowy przy dużym ekranie (tablica multimedialna), pogaduchy w śpiworach do białego rana, wspólne śniadanie i powrót do domów.
 Szkoda, że letnie noce są takie krótkie…

I jak nie lubić takiej szkoły?

czwartek, 11 czerwca 2015 Chcemy być EKO
    zobacz tutaj Dzisiaj - wycieczka na składowisko odpadów komunalnych
 w Baryczy. Poznaliśmy, jak funkcjonuje tego typu obiekt, dowiedzieliśmy się, co się dzieje z naszymi śmieciami, które my po prostu wyrzucamy do koszy. Zobaczyliśmy na własne oczy, jak ważna jest segregacja śmieci.

Uczymy się dbać o środowisko, uczymy innych- słowem:

Jesteśmy EKO!

 8 czerwca 2015

Nasi na Dniach Skały

                                             zobacz tutaj

17 uczniów naszej szkoły wzięło udział tradycyjnym, organizowanym podczas Dni Skały Biegu bł. Salomei. Uczniowie startowali w różnych kategoriach wiekowych. W gronie swoich rówieśników, których było około dwustu, Angelika z kl. VI zajęłą II miejsce, trzecia była  Gabrysia J. z kl. V. Również trzecią lokatę wywalczyli nasi trampkarze w Turnieju o Puchar Sekretarza Gminy. Gratulujemy i doradzamy ostry trening przed przyszłorocznymi zmaganiami.
        1 czerwca 2015 Było wspaniaaaaaaaaale !

zobacz tutaj

i jeszcze tutaj

Dzisiaj mieliśmy wspaniałe święto - Dzień Patrona naszej szkoły połączony z obchodami Dnia Dziecka. Już po raz 19-sty
 w naszym szkolnym ogrodzie rodzice i nauczyciele urządzili nam wspaniały piknik. Najpierw otrzymaliśmy piękne życzenia  z okazji Dnia Dziecka. Następnie, jako podsumowanie projektu "Piękna nasza Polska cała", realizowanego podczas całego roku szkolnego, pokazaliśmy naszym Gościom wiązankę pieśni i tańców regionalnych. Było kolorowo, skocznie, radośnie. Nie zabrakło dostojnego poloneza,  góralskich przytupów, warszawskiego walczyka, śląskiego trojaka, kaszubskiej "welewetki" i oczywiście krakowiaka !! Wszystko to okraszone skocznymi piosenkami
 i pięknymi strojami regionalnymi. Występy bardzo się podobały, otrzymaliśmy gromkie brawa. A potem wspaniałe atrakcje dla dzieci. Jakież tam były rozmaitości ! Wesołe miasteczko, a w nim zjeżdżalnie, skocznie, trampolina, domki do zabawy, tunele i moc zabawek. Każdy mógł bezpłatnie, do woli, korzystać ze wszystkiego !!! Można też było pojeździć konno, wziąć udział
 w turnieju "Super Rodzinka", pobawić się, poskakać, poszaleć. Do tego smakołyki, słodkości, wspaniały poczęstunek !

Starsi kosztowali przysmaków z grilla, bigosu, pieczonych ziemniaczków, wszelkich pyszności, słodkości....

Do śpiewów i tańca przygrywała orkiestra, a pogoda dopisywała znakomicie!

Z całego serca dziękujemy wszystkim, szczególnie rodzicom
 i nauczycielom, którzy przygotowali dla nas to piękne święto oraz moc atrakcji, hojnym sponsorom, którzy przekazali nam tyle różnych darów oraz wszystkim Gościom, którzy bawili się z nami
 i wsparli zaszczytny cel-zbiórkę funduszy na zakup tablicy multimedialnej dla szkoły !

Do zobaczenia za rok na XX jubileuszowym Pikniku!

27 maja 2015 Gratulujemy

Dzisiaj  w naszej szkole rozstrzygnięto  konkurs na „ Logo Towarzystwa Ziemskiego Szczodrkowice”. W konkursie wzięło udział 19 prac uczniów, z których wyłoniono najlepsze
 w poszczególnych kategoriach:

 klasy I-III

  I miejsce – Anna Jęczmionek      kl. III

II miejsce – Antoni  Siwek            kl. I

 klasy IV-VI

  I miejsce-   Michał  Tomczyk     kl. VI

II miejsce –  Marta Tomczyk        kl. V

Wyróżnienia otrzymują:

Alicja Wąsikowska                       kl. I

Łucja Kmita                                  kl. VI

25 maja 2015 Jesteśmy EKO
zobacz tutaj

Gmina Skała  ogłosiła konkursy dla dzieci i młodzieży o tematyce ekologicznej:

- dla dzieci w wieku przedszkolnym - temat:
 „Jak Ty dbasz o środowisko wokół siebie”

- dla dzieci w szkołach podstawowych klasy 0-3 – temat:
 „Świat zadymiony ma same złe strony”

- dla dzieci w szkołach podstawowych klasy 4-6 – temat: „Ekoregulamin małego i dużego mieszkańca Gminy Skała”

Nasi laureaci:  

Oddział przedszkolny:

I miejsce- Luiza Woźniczka

II miejsce – Krzysztof Połomski

III miejsce – Witold Gernard

Wyróżnienia: Milena Pieczara,Antonina Rosa,Jan i Nina Szajnert

Kat. 0-3

I miejsce- Pola Kmita kl. 3

II miejsce – Hubert Regulski kl. 2

III miejsce – Anna Jęczmionek kl. 3

Kat. 4-6

I miejsce- Małgorzata Tomczyk kl. 4

II miejsce – Julia Gołkowska kl. 6

                   Patrycja Osika kl. 6

III miejsce-  Wanesa Wąsikowska kl. 4

Wyróżnienie: Michał Tomczyk kl. 6

piątek,22 maja 2015 Poznajemy nasz kraj
Zobaczcie sami: prezentacja klasa V Dzisiaj u nas wędrówka po Wielkopolsce i Kujawach. Uczniowie klasy V zabrali nas tam w ramach cyklu: "Piękna nasza Polska cała". Poznaliśmy nowe regiony Polski, pooglądaliśmy  zabytki i osobliwości Poznania i Torunia, a na koniec skosztowaliśmy prawdziwych toruńskich pierniczków.

Rzeczywiście, nasza Polska jest piękna!!!

środa,20 maja 2015 Poszło nam całkiem dobrze.....
zobacz tutaj

Dzisiaj, już po raz kolejny, reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w corocznym Strażackim Turnieju Szkół w Krakowie. Wszystkie zadania turnieju nazwanego w tym roku "ratowniczym" wymagały od zawodników, oprócz zręczności i sprawności fizycznej, wiedzy i umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy.

Była silna rywalizacja, ale przede wszystkim wspaniała nauka przez zabawę.

poniedziałek,18 maja 2015 Zaglądnijcie do nas !!!!!
 

Jesteśmy  na facebooku. Zaglądajcie do nas! 

Zapraszamy!

https://www.facebook.com/szkolaszczodrkowice

18 maja 2015 Potrafimy robić takie cuda......
zobacz tutaj

Pysznie wygląda, chociaż, niestety, nie jest do zjedzenia!
To piękny torcik wykonany techniką origami - praca konkursowa Julki G. z klasy VI. Tę i inne prace naszych uczniów prezentowane podczas Gminnego Konkursu Origami w Minodze  oraz zdjęcia nagrodzonych można obejrzeć w naszym kąciku fotograficznym.

Cieszymy się, że wśród nas są takie pracowite i cierpliwe "Mrówki".

15 maja 2015

 Piękna nasza Polska cała – Dzień Kaszubski

zobacz tutaj

Dzisiaj bawiliśmy na Kaszubach.To region leżący w północnej części Polski, nad Bałtykiem. Często tam gościmy podczas wakacji, warto zatem było poznać jego tradycje, kulturę i zwyczaje. W scenerii ludowej chaty, poznaliśmy kaj to na Kaszubach dawniej bywało, kaj gadano, co gotowano do jeścia, kaj pracowano, bawiono sia i świntowano. Piękne stroje, rekwizyty, przedmioty dawnego użytku przeniosły nas w beztroskie czasy dawnego życia na wsi. Następnie obejrzeliśmy prezentację ukazującą współczesne Kaszuby. A na koniec, degustowaliśmy tradycyjne kaszebscze jadło: lane placki z glómzą (naleśniki z serem), kuchy z glancem (drożdżówki), sznytka z pomazką (kromka z masłem i powidłem), pudyng (budyń z sokiem) i oczywiście ryby w postaci kanapeczek w różnych kompozycjach. Wszystko wybornie nam smakowało !

Dziękujemy kl. VI za przygotowanie tak wspaniałej uczty dla ciała i ducha !

7 maja 2015  Tam nie mogło nas zabraknąć!!!!!!
zobacz tutaj